Jakarta/Manila 6. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aaron Favila)

Filipínske bezpečnostné sily zatkli indonézsku manželku islamského militanta, ktorý pomohol naplánovať a riadiť útok na juhofilipínske mesto Marawi. Informovala o tom v pondelok indonézska polícia.
Ilustračné foto

Hovorca indonézskej štátnej polície Setyo Wasisto uviedol, že Minhati Madraisovú chytili v nedeľu spolu s jej šiestimi deťmi – štyrmi dievčatami a dvoma chlapcami – v meste Iligan severne od filipínskeho Marawi. Hovorca dodal, že skonfiškovali aj materiál na výrobu bômb, ako napríklad rozbušky.
Ženin manžel Omarkhayam bol jedným zo stoviek militantov, zabitých filipínskymi bezpečnostnými silami, keď bojovali o opätovné získanie kontroly nad mestom.
Filipínska vláda koncom októbra oznámila, že päťmesačný boj, pri ktorom zahynulo vyše 1100 ľudí, sa s úspechom skončil.
Wasisto dodal, že Madraisovú plánuje na Filipínach vypočuť aj indonézska protiteroristická polícia.
Madraisová (36) podľa polície pochádza z mesta Bekasi v indonézskej provincii Západná Jáva, hneď pri východnom okraji metropoly Jakarta, a na Filipíny prišla v roku 2015.
Hovorca indonézskej polície pripomenul, že každý indonézsky občan zapojený do súdneho prípadu v zahraničí má právo na pomoc od vlády.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.