Kyjev 1. marca 2019 (HSP/novorosinform.org/Foto: Screenshot YouTube)
 
Na Ukrajinu stále častejšie prichádzajú príslušníci americkej armády, bezpečnostných síl a rozviedky. Rozvíjajú „spoluprácu s ukrajinskými kolegami“. Experti z NATO sa už pred štyrmi rokmi „usadili“ v krajine. Na Donbaský front prišla ďalšia skupina „poradcov a kontrolórov“: príslušníci americkej rozviedky mienia skontrolovať, ako ukrajinskí vojaci narábajú s „humanitárnymi zbraňami“ dodanými z USA

Na snímke príslušníci armády

„Členské krajiny NATO plánujú premeniť Ukrajinu na polygón za účelom organizácie diverznej vojny,“ vyhlásil ataman Medzinárodnej občianskej organizácie „Verné kozáctvo“ Alexej Selivanov. Poukázal na to, že kvôli mnohopočetným prípadom korupcie v radoch Ozbrojených síl Ukrajiny do zóny takzvanej „Operácie spojených síl“ na Donbase prišli príslušníci americkej rozviedky. Mienia urobiť inšpekciu a zistiť, ako ukrajinskí vojaci narábajú s americkými „humanitárnymi“ zbraňami dodanými z USA.
V zostave delegácie je atašé pre otázky obrany podplukovník Kevin Wofford, zástupca vojenského atašé podplukovník Erik Adams, atašé námornej pechoty podplukovník Shamus Quinn a predstaviteľ atašé pre otázky obrany poručík David Langis.
„Títo dôstojníci prišli za účelom inšpekcie do zóny takzvanej „Operácie spojených síl“ a podľa informácií, ktoré sa nám podarilo získať, boli mimoriadne nespokojní s tým, ako sa veci majú. Svoju nespokojnosť vo veľmi razantnej forme vyjadrili ukrajinským dôstojníkom z Centra zabezpečenia mierotvornej činnosti a realizácie medzinárodných dohôd Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí ich sprevádzajú,“ podčiarkol Alexej Selivanov.
Dodal, že spolu s príslušníkmi rozviedky na Ukrajinu prišiel aj americký poradca pre otázky reformovania vojensko-priemyselného komplexu Ukrajiny Donald Winter. „Winter sa stretáva so zástupcami vedenia štátneho podniku UkrOboronProm, zástupcami Ligy obranných spoločností a Asociácie výrobcov ukrajinskej obrannej produkcie,“ poznamenal Alexej Selivanov.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Na Donbaský front prišli príslušníci americkej rozviedky. Sú nespokojní s tým, ako sa narába s „humanitárnymi zbraňami“ dodanými z USA zobrazený najskôr Hlavné správy.