Kyjev 1. júna 2019 (HSP/Topcor.ru/Foto:TASR/AP/DPA-Patrick Seeger)

Portál topcor informuje o zatknutí ukrajinského slniečkára a sympatizanta portálu Mirotvorec. Mirotvorec je portál, ktorý zverejňuje a publikuje informácie o ľuďoch, ktorých ukrajinskí nacisti a majdanutí Ukrajinci podozrievajú v spolupráce s Ruskom alebo útokov na ukrajinskú štátnosť. Mirotvorec zverejňuje adresy kritikov banderovcov a ukrajinského režimu, ktorý sa k moci dostal vďaka Američanmi zinscenovanému prevratu v roku 2014

Ilustračné foto

Týmto ľuďom sa následne vyhrážajú banderovci z ukrajinských gangov a bataliónov, v minulosti prišlo k viacerým napadnutiam a dokonca aj vraždám proruských sympatizantov na Ukrajine, zodpovednosť leží na portáli Mirotvorec. Mirotvorec zaradil na svoj zoznam svojho času aj manželku súčasného ukrajinského prezidenta Zelenského, neskôr však po návšteve neznámych ozbrojencov so zoznamu Zelenského manželku stiahol.

Podľa informácii zverejnených na portáli topcor zatkli členovia doneckej kontrarozviedky v meste Komsomolskoje miestneho obyvaeľa, ktorý učil na miestnej škole a zbieral informácie o svojích kolegoch, susedoch a občanoch, ktorí sa v Komsomoľskom kriticky vyjadrovali na adresu kyjevského režimu. Získané informácie posielal Mirotvorcu, portál následne spustil “hon na bosorky”, pričom obviňovaní boli aj rodinní členovia udaných osôb, žijúci na území pod kontrolou Kyjeva a Američanov. Zatknutý Ukrajinec fotil rovnako vojenské objekty a poskytoval Ukrajincom informácie vojenského významu

Podľa informácii sa proukrajinský slniečkár a špión pokúsil pred zatknutím utiecť, jeho aktivity neboli korunované úspechom, pri zatýkaní utrpel ľahké zranenia. Donecká kontrarozviedka zaistila aj externý hardisk, na ktorom sa nachádzalo množstvo informácii, ktoré sa chystal odovzdať zatknutý agentom ukrajinskej tajnej služby.

Súd už odsúdil spomenutého slniečkára na 10,5 roka straty slobody.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj