Washington 14. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)
 
V Tichom oceáne, v blízkosti Šalamúnových ostrovov, objavili americkú lietadlovú loď Hornet z obdobia druhej svetovej vojny, informuje Usa Today. Lietadlovú loď hľadala spoločnosť Vulcan, ktorú vytvoril spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, Paul Allen. Uvádza sa, že loď leží v hĺbke piatich kilometrov a v jej blízkosti sa nachádza aj mnoho lietadiel, ktoré boli na palube v čase havárie

Na archívnej snímke USS Hornet

Spoločnosť Vulcan v minulosti našla aj niekoľko iných lodí z obdobia druhej svetovej vojny, napríklad lietadlovú loď Lexington, bojovú loď Indianapolis, japonskú bojovú loď Musaši a taliansky torpédoborec Artileri.
Letecká loď Hornet je považovaná za jednu z najznámejších vojnových lodí zapojených do druhej svetovej vojny. Prvýkrát z jej paluby vypálil stredne veľký bombardér a tiež z nej bol vykonaný prvý útok amerických vojsk na území Japonska v druhej svetovej vojne.
Hornet sa tiež zúčastnila bitky pri Midway a bitky na Šalamúnových ostrovoch.
V októbri 1942 bola lietadlová loď vážne poškodená kvôli útokom japonských lietadiel a bola potopená torpédami potom, čo ju posádka opustila.
 
Príspevok Na dne Tichého oceánu našli slávnu americkú lietadlovú loď zobrazený najskôr Hlavné správy.