Na diaľnici medzi Popradom a Spišským Štvrtkom pracujú aj cestári NDS

Poprad 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

NDS pomáha aj Slovenská správa ciest

Mechanizmy Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na úseku medzi Popradom a Spišským Štvrtkom, kde sa dnes ráno stala reťazová dopravná nehoda, sú neustále v pohotovosti. Aktuálne sa na tomto 12-kilometrovom úseku nachádza v teréne šesť sypačov s radlicami na odhŕňanie snehu. TASR o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Na snímke odťahová služba nakladá havarované auto odťahovej služby po hromadnej reťazovej nehode na severnej D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom 20. apríla 2017

NDS pomáha aj Slovenská správa ciest pri údržbe cesty I/18 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom, kam je doprava z diaľnice odklonená. “Mechanizmy zimnej služby na diaľničnom úseku medzi Popradom a Spišským Štvrtkom počas noci zo stredy (19.4.) nadnes najazdili 1500 km a spotrebovali 100 ton posypového materiálu,” uviedla Michalová. Sypače s radlicami na odhŕňanie snehu podľa jej ďalších slov vyrazili na diaľnicu už v stredu večer o 19.00 h a nepretržite do ranných hodín upravovali vozovku.

Ešte počas noci sa na 12 km dlhom úseku stali pre mimoriadne nepriaznivé počasie štyri dopravné nehody bez zranení. “Dnes po 6.30 h sa stalo viacero dopravných nehôd. Policajný zbor SR pre zlú viditeľnosť a dopravné nehody rozhodol o uzavretí úseku medzi Popradom a Spišským Štvrtkom,” uviedla. Do podtatranského regiónu prišli pomôcť aj vozidlá z okolitých stredísk v Liptovskom Mikuláši a v Beharovciach.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.