Piešťany 26. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Trnava)

Vodič pravdepodobne dostal mikrospánok

Diaľniční policajti dnes v skorých ranných hodinách na diaľnici D1 v úseku pri Piešťanoch zasahovali pri dopravnej nehode nákladného vozidla. TASR o tom informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Dopravná nehoda

Podľa jej ďalších slov vodič zo Žiliny jazdil s kamiónom smerom na Bratislavu, keď pravdepodobne dostal mikrospánok. “S nákladným autom prešiel najskôr do ľavého jazdného pruhu, potom späť do pravého až na krajnicu, kde sa prevrátila časť nákladu. Z návesu sa uvoľnilo asi 300 kusov propán-butánových fliaš, pričom sa poškodilo cestné zvodidlo a oplotenie diaľnice,” povedala Linkešová.

Pri nehode sa nikto nezranil, škodu odhadli vo výške približne 9500 eur. “Alkohol u vodiča nebol zistený. Za spôsobenú dopravnú nehodu mu policajti na mieste uložili blokovú pokutu v zmysle zákona,” dodala.

“Polícia apeluje na vodičov, aby si za volant auta sadali čo najviac oddýchnutí a počas jazdy si robili primerané prestávky. Na jazdu sa treba maximálne sústrediť a na diaľnici môžu takéto situácie ohroziť nielen samotného vodiča, ale aj ostatných, ktorí daným úsekom prechádzajú,” doplnila.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.