Praha 13. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Český poslanec Tomio Okamura sa opäť venoval migračnej kríze v EÚ. Poukázal na to, že situácia sa zmenila. Nezlepšila sa, ale skôr sa zhoršila, myslí si. Pred migrantmi zabuchlo dvere Taliansko, no pre zmenu dvere dokorán otvorilo Španielsko.

Na snímke Tomio Okamura

„Práve som absolvoval rozhovor pre najväčšie noviny na svete – japonský denník Yomiuri shinbun, ktorý má denný náklad cez 14 miliónov výtlačkov. Japonského redaktora, ktorý priletel do Prahy, zaujímali moje názory na politiku Európskej únie, na situáciu okolo migrácie, na hrozbu islamu a taktiež sa pýtal, prečo o SPD české média stále opomínajú,“ napísal na svojej facebookovej stránke český politik.
„Zajímalo ho tiež to, či vidíme súvislosť medzi Pražskou jarou 1968, kedy sme boli v područí Sovietskeho zväzu, a súčasným smerovaním EÚ, ktorá voči národným štátom chrlí direktívami z Bruselu. Všetko som mu podrobne vysvetlil. A som rád, že sme sa zhodli na tom, že politika vlasteneckej SPD je ako z hľadiska presadzovania priamej demokracie, tak aj z hľadiska prísneho prístupu k migrácii a ochrane národných hodnôt, veľmi podobná dlhodobej politike japonskej vlády. Ako všetci vieme, Japonsko je uznávané za jednu z najdemokratickejších a najvyspelejších krajín sveta,“ podčiarkol v prvom príspevku.
Aj v druhom pokračoval v tej istej téme: „Španielsko sa stalo bránou ilegálnej imigrácie do Európy. Stalo sa tak po tom, keď novo zvolený taliansky minister vnútra Matteo Salvini (Liga) pribuchol pomyselné dvere ilegálnej imigrácie moslimským migrantom z Afriky. Matteo Salvini je predstaviteľom Ligy, s ktorou je SPD v rovnakej europarlamentnej frakcii – v hnutí ENF (Európa národov a slobody),“ pripomenul.
„Španielsko situáciu nezvláda a má už dnes preplnené tábory utečencov. Viac než 600 ilegálnych afrických imigrantov preniklo iba za jeden jediný deň priamo na územie Európskej únie do španielskej enklávy Ceuta. Agresívni imigranti zranili desiatky zasahujúcich policajtov, na ktorých hádzali fekálie, nehasené vápno, ktoré dráždi a leptá kožu, útočili zápalnými fľašami či sprejovými fľašami s horľavými látkami, ktoré slúžili ako podomácky zhotovené plameňomety. Ďalší čln s migrantmi zakotvil v ten istý deň na španielskom pobreží na pláži medzi nič netušiacimi opaľujúcimi sa rekreantmi a z neho sa rozpŕchli do vnútrozemia,“ poznamenal Tomio Okamzra.
„Pokračujúca migračná vlna je bezpochyby ďalšou odpoveďou na najnovší návrh Európskej  komisie, ktorá chce platiť z našich daní na každého migranta 6 tisíc eur tej krajine EÚ, ktorá si ho prevezme. Zatiaľ „dobrovoľne“. Navyše EK chce prispievať 500 eur na presun takéhoto migranta z pobrežia do príslušnej krajiny EÚ,“ uvádza český poslanec.
„O tomto návrhu EK rozhodla 29. júla 2018 summite EÚ, o ktorom premiér Andrej Babiš lživo informoval českú verejnosť, že údajne zabránil migrácii. Presný opak je pravdou. Hnutie SPD je jediná politická sila jasne a zreteľne odmietajúca imigračnú politiku EÚ. Na brutálne násilie imigrantov pri prekonávaní hraníc musia odpovedať bezpečnostné sily použitím zbraní,“ prízvukuje Tomio Okamura v závere svojho komentáru.
Eugen Rusnák
 
Príspevok “Na brutálne násilie imigrantov pri prekonávaní hraníc musia odpovedať bezpečnostné sily použitím zbraní,“ vyhlásil Tomio Okamura zobrazený najskôr Hlavné správy.