Jeruzalem/Ammán 2. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Emil Salman)

Na moste medzi Jordánskom a Predjordánskom sa mal dnes odohrať pästný súboj medzi poslancami jordánskeho a izraelského parlamentu, píše agentúra Anadolu.
Na snímke Oren Hazan

Jordánsky poslanec Jahjá Saúd vyzval na pästný súboj svojho izraelského kolegu Orena Hazana a ako miesto súboja vybral Allenbyho most, ktorý spája Jordánsko so západným brehom Jordánu.
Dôvodom výzvy na súboj bolo vyjadrenie Hazana – člena vládnucej pravicovej strany Likud – k incidentu na izraelskom veľvyslanectve v Ammáne z konca júla. Príslušník izraelskej ochranky tam zastrelil dvoch Jordáncov, ktorí ho údajne napadli.
Oren Hazan to na svojom twitterovom účte komentoval takto: “Vyzerá to tak, že naši priatelia na východe, v Jordánsku – tí, ktorým dávame vodu a ktorých zadky chránime deň a noc – potrebujú určitú prevýchovu.”
Tento komentár tak nahneval Saúda, že dostal nápad vyriešiť to pästným súbojom na moste, a to práve dnes.
Zdalo sa, že k súboju naozaj dôjde, keďže Hazan zverejnil fotografiu, na ktorej je už ostrihaný a používa inhalačný prístroj – v očividnej prípraea na boj, uviedla Anadolu. Fotografiu sprevádzali komentár: “Príprava na môj summit s predstaviteľom Jordánska. Prichádzam v pokoji.”
Saúd reagoval sľubom, že Hazana zmláti, čo bude pomsta za smrť dvojice Jordáncov v Ammáne. Dnes ráno dorazil na most v očakávaní súboja. Jeho izraelský protivník sa tam však neukázal. Podľa Anadolu mu to vraj rozhovoril izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.