Bratislava 17. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)
 
Na ďalších 25 poštách pribudnú moderné vyvolávacie systémy. Začnú ich inštalovať v druhej polovici septembra. Médiá o tom v piatok informovala spoločnosť Slovenská pošta.

Ilustračné foto

Cieľom je zabezpečiť účelnú a komfortnú obsluhu, skrátenie čakacích lehôt a celkové zvyšovanie kvality poskytovaných služieb.
Počas minulého roka pribudli takéto systémy na 30 poštách. Napríklad na jednej z najväčších pôšt, Pošte Bratislava 1, sa čakacie lehoty po zavedení vyvolávacieho systému skrátili približne o desať percent, priblížila spoločnosť.
Podľa celkových výsledkov meraní v druhej polovici roka 2017 bol priemerný čas čakania na pobočkách s vyvolávacími systémami necelých šesť minút, čo je o 51 % kratší čas, ako je priemer stanovený Úradom pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. „Inštaláciu vyvolávacích systémov považujem za mimoriadne dôležitú, prinajmenšom z dôvodu, že naše pobočky navštevuje čoraz viac zákazníkov. Len v roku 2017 zavítalo na pošty takmer 82 miliónov ľudí,” uviedol riaditeľ úseku pobočkovej siete a retailového predaja Slovenskej pošty Jozef Kiss.
Vyvolávacie systémy podľa neho poskytujú štatistické údaje o počte klientov, ich obsluhe a poskytovaných službách.
 
Príspevok Na 25 poštách v SR pribudnú moderné vyvolávacie systémy zobrazený najskôr Hlavné správy.