Washington 19. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Pixabay)
 
Vyhlásenia amerického prezidenta Donalda Trumpa o ekonomických úspechoch nie sú v súlade s reálnym životom prostých Američanov. K tomuto záveru dospel časopis Newsweek

Ilustračné foto

Médiá tvrdia, že bez ohľadu na rast trhu cenných papierov je situácia dosť krehká kvôli obchodným vojnám, ktoré rozpútal Washington. Americké ministerstvo obchodu hlásilo ekonomický nárast vo výške 4,2% za štvrťrok, avšak hodinová mzda nie je s ohľadom na infláciu o viac vyššia ako pred 40 rokmi, kým Kongres odmieta zvýšenie minimálnych miezd.
Trumpovo vyhlásenie o rekordne nízkej nezamestnanosti máme hodnotiť s ohľadom na pracovné podmienky. Každý piaty Američan dnes pracuje na zmluvu, podľa ktorej nemá nárok na dovolenku alebo práceneschopnosť, píše Newsweek.
Dňa 16. októbra bola zverejnená správa, že americká ekonomika dosiahla antirekord: schodok federálneho rozpočtu USA stúpol podľa výsledkov uplynulého finančného roka na najvyššie ukazovatele za posledných 6 rokov.
Avšak americké ministerstvo financií referovalo o úspechoch národnej ekonomiky vďaka Trumpovej politike vrátane zavedenia dovozného cla na početné druhy tovaru: “Prezident Trump aj naďalej vykazuje neuveriteľnú ekonomickú silu, čo je v prudkom kontraste s politikou predchádzajúcej administratívy.”
 
Príspevok Mýtus o ekonomike USA bol zdiskreditovaný zobrazený najskôr Hlavné správy.