Bratislava 14. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková, Branislav Bibel)
 
Ľuboš Blaha zo Smeru-SD vo videu analyzuje hlavné tváre opozičnej SaS, ktoré by sa po voľbách teoreticky mohli stať ministrami či inými významnými činiteľmi štátu

Na snímke poslankyne SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová, Jana Cigániková, europoslanec Richard Sulík a poslanec Jozef Rajtár

“Najskôr som si myslel, že na Slovensko prišiel nový cirkus, ale nie – to len Sulíkovci spustili billboardovú kampaň, že sú, alternatíva. Tak si tú ich “alternatívu” teda rozoberme, hlavu za hlavou – odľahčene a s úsmevom. Od maturantky Lucky až po tajtrlíka z Kauflandu… Prosím pekne – Sloboda a Solidarita.”
Ako prvú si Blaha zobral na mušku podpredsedníčku Národnej rady Luciu Ďuriš Nicholsonovú, u ktorej je podľa neho podozrenie, že nemá ani maturitu, no “chcela by robiť ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny”.
“Obviňuje polovicu Slovenska z toho, že je prepojená na mafiu, no je hysterická a nevzdelaná.”
“Máme tu pani Cigánikovú, známu ako “červené nohavičky” a táto pani Cigániková nazvala polovicu Slovenska – tých pracujúcich ľudí – “ťuťmákmi”. A ona by chcela robiť ministerku zdravotníctva.
Následne Blaha sústredil pozornosť na poslanca Jozefa Rajtára, ktorý používa zvláštny titul “Dip Mgmt.”
“Urobil si ho niekde na internete a predstiera, že má vysokoškolský diplom. Prepáčte, ale ak by sa tento pán stál náhodou napríklad ministrom vnútra, tak verte tomu, že jeho asistent bude lustrovať bankové účty každého občana na Slovensku.”
“Potom tu máme tajtrlíka z Kauflandu – pán Galko”. Poslanec Ľubomír Galko podľa Blahu ako minister obrany bol schopný odpočúvať nielen svoju sekretárku, ale ešte aj okoloidúcich kamionistov. “Tento pán si chce opäť dokázať, že je chlap, a preto chce byť ministrom obrany. Pán Galko, nie. Nie ste chlap,” odkazuje poslanec Smeru-SD.
Ďalej si Ľuboš Blaha na letáku SaS všimol Eugena Jurzycu, bývalého ministra školstva, ktorý je podľa neho tak nudný, že keď sa na neho pozrie, už sa mu che zívať. A tak isto na neho pôsobí aj poslankyňa Jana Kissová – “nudné a sterilné,” konštatuje Blaha.
“A máme tu ešte kaderníka, ktorý chce byť ministrom školstva – napokon aj učitelia potrebujú občas ostrihať”. Uviedol Blaha na adresu Branislava Gröhlinga.
Celé “stádečko” SaS vedie “teplý rožok Riško” známy ako Kočnerov kamarát alebo sociopat, hovorí Blaha.
Blaha vyhlásil, že ten, kto SaS považuje za alternatívu pre Slovensko, “sa musel dočista zblázniť”.
 

 
 
Príspevok “Myslel som si, že na Slovensko prišiel cirkus, a to SaS spustila billboardovú kampaň”. Blaha sa vysmieva ponuke na ministrov zo strany liberálov zobrazený najskôr Hlavné správy.