Bratislava 31. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Poslanec Národnej rady a bývalý poslanec Európskeho parlamentu (EP) Jaroslav Paška (SNS) na sociálnej sieti upozornil na “hulvátsky” výrok predsedu EP Antonia Tajaniho, o tom, že krajiny V4 sú najväčším nepriateľom Talianska v súvislosti s migráciou. Paška takéto vyjadrenie odsúdil a naznačil, že vrcholný predstaviteľ EÚ lobuje za záujmy mafie.

Na snímke podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška

Paška v príspevku “Vysoký predstaviteľ Únie lobuje za biznis mafie? uvádza, že piatkové vyhlásenie predsedu EP Antonia Tajaniho, pre spravodajskú televíziu Sky TG24, že: “Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) sú najväčším nepriateľom Talianska v súvislosti s migráciou“ nie je len jeho arogantným a poburujúcim pokusom preniesť zodpovednosť za krachujúcu migračnú politiku Bruselu na štáty V4, ale aj neprijateľným, zlomyseľným rozoštvávaním a sprostým vyvolávaním nepriateľstva medzi partnerskými štátmi Únie.

Paška odsúdil slová Tajaniho s tým, že krajiny V4 s legitímnou požiadavkou na ochranu hraníc a selektovanie migrantov pred vstupom do EÚ nie sú nepriateľmi Talianska, ani Talianov, ale nepriateľmi prevádzačských mafií, ktoré už dlhé roky zarábajú miliardy na organizovaní masívnej migrácie z Ázie a Afriky do Talianska, aj EÚ.
“Nepriateľmi väčšiny Talianov a Talianska v súvislosti s migráciou (okrem prevádzačských mafií) sú však aj mnohí vrcholní predstavitelia EÚ, či talianskej politickej scény, ktorí možno z lajdáctva, alebo iných dôvodov od roku 1990, až doposiaľ nevybudovali efektívny systém ochrany talianskeho územia, ani Schengenského priestoru, pred rozrastajúcou sa nezákonnou migráciou,” uviedol poslanec s tým, že tí aj dnes iba špekulujú, ako prinútiť ostatné štáty EÚ prebrať starostlivosť o migrantov k nim privážaných mafiou, vďaka čomu by tento najvýnosnejší čierny biznis doby prinášal organizovanému zločinu ešte oveľa väčšie zisky!
“Urazený, súčasnou vládnou koalíciou na jar ohrdnutý Berlusconiho kandidát na post talianskeho premiéra, Antonio Tajani, sa potĺka vo vysokej bruselskej politike už 24 rokov. Od roku 1994 ako poslanec EP, v rokoch 2008 až 2014 podpredseda Európskej komisie, potom podpredseda a následne predseda Európskeho parlamentu,” zdôraznil podpredseda SNS. “Možno, keby sa len pozrel do zrkadla a zamyslel sa, čo všetko za tie dlhé roky mohol a mal urobiť na ochranu nielen Talianska, aj celej EÚ pred nelegálnou migráciou, prišiel by na to, že verbálne opľúvať krajiny V4 za súčasné migračné problémy jeho krajiny je absolútne nemiestne.”
Znepokojujúcim v tejto situácii však nie je podľa Jaroslava Pašku len hulvátsky výrok predsedu Európskeho parlamentu, ale aj mlčanie Ministerstva zahraničných vecí SR. Jedovatá slina z úst Antonia Tajaniho totiž nepošpinila len „akúsi“ Vyšehradskú štvorku, ale aj Slovensko, jeho občanov, jeho vládu, jeho parlament. “Ministerstvo, ktoré takmer ani po týždni nedalo zodpovedajúcu odpoveď na takúto hrubú urážku nášho štátu od vysokého predstaviteľa EÚ, tak opäť neospravedlniteľne zlyháva v plnení svojich elementárnych povinností!” Uzavrel Paška.


Príspevok My sme tí najväčší nepriatelia Talianska? Jaroslav Paška odsúdil výrok predsedu EP Tajaniho, ktorý “pošpinil V4 a Slovensko” zobrazený najskôr Hlavné správy.