Romantický príbeh o láske a ambícií, zasadený v Los Angeles, dostal aj ceny BAFTA za najlepšiu réžiu (Damien Chazelle), najlepšiu herečku (Emma Stoneová), ako aj najlepšiu filmovú hudbu a najlepšiu kameru. La La Land bol nominovaný v 11 kategóriách.

Cenu pre najlepšieho herca získal Casey Affleck za úlohu v dráme Miesto pri mori (Manchester By The Sea). Film o mužovi, ktorý zistí, že jeho starší brat ho po svojej smrti menoval za jediného opatrovníka svojho 16-ročného syna, čo mu prevráti život hore nohami, ocenili aj za najlepší pôvodný scenár. Miesto pri mori sa uchádzalo o najvyššie britské filmové ocenenia v šiestich kategóriách. Affleck je za svoj výkon nominovaný aj na amerického Oscara.

Najlepšou herečkou vo vedľajšej úlohe sa stala Viola Davisová za rolu v americkej dráme Fences, adaptácii divadelnej hry Augusta Wilsona o afroamerickej rodine, ktorú na filmové plátno preniesol ako režisér Denzel Washington.

Najlepším hercom vo vedľajšej úlohe je britský herec Dev Patel za stvárnenie mladého muža hľadajúceho svoju stratenú rodinu v snímke Lion. Tá získala aj cenu pre najlepší adaptovaný scenár.

Hneď na začiatku večera vyhlásili za najlepší britský film roka sociálnu drámu režiséra Kena Loacha – Ja, Daniel Blake. Film opisuje boj anglického päťdesiatnika, ktorý utrpí infarkt, s kolotočom byrokratického systému sociálnych dávok.

Cenu BAFTA za výnimočný britský debut získal horor Under the Shadow (Zahalené tieňom).

V kategórii najlepší film v inom ako anglickom jazyku cena putuje maďarskej dráme z obdobia holokaustu Saulov syn.

Za najlepší animovaný film vyhlásili rozprávkový film Kubo a kúzelný meč.

Ocenenie Britskej akadémie filmových a televíznych umení Fellowship za celoživotný prínos si prevzal 90-ročný autor, producent, režisér a herec Mel Brooks, a to z rúk britského princa Williama, ktorý je prezidentom BAFTA.

Vlani získal toto ocenenie akadémie Sidney Poitier a pred ním rad ďalších slávnych osobností: Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Steven Spielberg, Sean Connery, Elizabeth Taylorová, Stanley Kubrick, Martin Scorsese, Helen Mirrenová a Mike Leigh.

Na červenom koberci prišli okrem princa Williama s manželkou Kate aj hollywoodske hviezdy vrátane Meryl Streepovej, Caseyho Afflecka a Nicole Kidmanovej.