Liverpool 31. októbra 2017 (HSP/RT/Foto: TASR/AP- Efrem Lukatsky)

Len 29-ročný muž, ktorý znásilnil svoju vlastnú matku uprostred noci a vyhrážal sa jej skrutkovačom, bol podľa vlastných slov “pod tlakom” obvinení, že znásilnil svoju priateľku. Priznal tiež, že počas spáchaného činu bol pod vplyvom kokaínu
Ilustračné foto

Muž bol v tom čase prepustený na kauciu, pretože čelil obvineniu zo znásilnenia svojej priateľky. Po vyvolanej žiarlivostnej scéne ju totiž trikrát udrel a začal kopať, keď už ležala na podlahe. Potom ju nútil na sexuálny akt a znásilnil ju tvrdiac, že ho podvádza.
Prepustený na kauciu si zaobstaral alkohol a drogy a okolo štvrtej hodiny nadránom znásilnil svoju vlastnú matku, následne ukradol auto a utiekol.
Po priznaní sa k svojim činom a vynesení rozsudku (15 rokov väzby plus šesť mesiacov pridaných kvôli pohŕdaniu súdom) sa muž na súde postavil a začal kričať a nadávať na svoje obete, ktoré boli prítomné v súdnej sieni, rozbil sklenený panel a museli ho spacifikovať väzenskí dôstojníci.
Obhajca Brian McKenna údajne trval na tom, že jeho klient nepredstavuje hrozbu pre širšiu verejnosť a jeho priateľka “utrpela síce určitý stupeň psychickej ujmy, tá však nebola vážna”.
Sudkyňa Elizabeth Nichollsová ale uviedla, že “sa snažil znížiť jeho zodpovednosť za znásilnenie svojej matky, a tak má isté pochybnosti, že predstavuje nebezpečenstvo pre ženy”. Podľa správy psychiatra, muž má “potenciálnu asociálnu poruchu osobnosti, nízku toleranciu voči frustrácii a neschopnosť pocitu viny”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.