Washington/New York 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Charles Sykes)

Dvaja “zosobášení” homosexuálni muži museli vo štvrtok krátko pred štartom z New Yorku opustiť lietadlo spoločnosti JetBlue smerujúce na Floridu po tom, čo jeden z nich nevedel prijať skutočnosť, že by mal cestovať v jednom lietadle spolu s dcérou nastávajúceho prezidenta Donalda Trumpa

Jeden z homosexuálov verbálne zaútočil na Ivanku Trumpovú, najstaršiu dcéru novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorá sedela v lietadle aj so svojimi troma deťmi a manželom Jaredom Kushnerom.

Na archívnej snímke Ivanka Trumpová

Na archívnej snímke Ivanka Trumpová

“Váš otec ničí našu krajinu,” povedal podľa stránky tmz.com smerom k Trumpovej muž, identifikovaný ako homosexuál Dan Goldstein, držiac v náručí svoje dieťa. “Prečo je na palube tohto letu? Mala by ísť súkromným letom,” dodal.

Personál JetBlue následne vyzval Goldsteina a jeho partnera, newyorského právnika Matthewa Lasnera, aby opustili lietadlo. Goldstein pri vystupovaní zakričal: “Vyhadzujete ma, lebo som vyjadril svoj názor?”

Spoločnosť JetBlue neskôr vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že rozhodnutie o vykázaní cestujúceho z lietadla sa neprijíma ľahko, ale ak hrozí, že by situácia mohla po štarte eskalovať, musí sa k nemu pristúpiť.

Samotná Trumpová sa podľa tmz.com snažila slovný útok nevšímať a rozptýliť svoje deti s pastelkami.

Tridsaťpäťročná Ivanka Trumpová zohrala dôležitú úlohu vo volebnej kampani svojho otca. Očakáva sa, že sa bude po jeho boku objavovať aj v Bielom dome.