Muž upozornil na vandalstvo, dostal za to bitku

Bratislava 8. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Policajné správy
Výtržníctvo, ublíženie na zdraví i poškodzovanie cudzej veci. Z toho všetkého je obvinený 26-ročný Radovan K. z okresu Poprad.

Ilustračné foto

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff, v utorok (6.6.) obvinený muž poškodil v jednom z bratislavských fitnes centier uzamykací mechanizmus na dverách slúžiacich ako únikový východ. “Muža, ktorý ho na toto konanie upozornil, Radovan K. napadol údermi do oblasti tváre i rebier. V dôsledku útoku poškodený dokonca spadol zo schodov a utrpel viaceré zranenia horných aj dolných končatín, chrbta i hlavy,” priblížil hovorca s tým, že vyčíňanie muža z východného Slovenska zastavila až privolaná policajná hliadka.

“V prípade preukázania viny mu za jeho konanie hrozí až trojročný pobyt za mrežami,” dodal Szeiff.

Bánovčan sa vyhrážal svojej matke zabitím
Obvineniu z prečinu nebezpečného vyhrážania čelí 49-ročný muž z Bánoviec nad Bebravou. Ten 5. júna popoludní v rodinnom dome v Bánovciach nad Bebravou napadol svoju 81-ročnú matku a vyhrážal sa jej zabitím, informoval dnes TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

“Obvinený svoju matku opakovane udieral do hornej časti tela a hlavy, pričom sa jej vyhrážal zabitím. Poškodená zo strachu pred ním vyšla na dvor, kde vo fyzickom napádaní pokračoval opakovanými údermi do rôznych častí tela. Následne Bánovčan schytil do ruky kladivo, s ktorým sa svojej matke opakovane vyhrážal zabitím, tá zo strachu utiekla na ulicu,” opísal Kudlička.

Počas incidentu poškodená podľa neho neutrpela žiadne zranenia, ale konanie obvineného u nej vzbudilo dôvodnú obavu o svoj život a zdravie. “Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Poverený policajt z Bánoviec nad Bebravou spracoval podnet na jeho vzatie do väzby,” dodal.

ZDROJ >>

Komentujte :)