Frankfurt nad Mohanom 29. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/DPA-Frank Rumpenhorst)

Osemročného chlapca zrazil v pondelok na hlavnej železničnej stanici v nemeckom meste Frankfurt nad Mohanom vlak po tom, ako ho tam spoločne s matkou sotil 40-ročný muž. Informovala o tom nemecká polícia

Na snímke polícia na mieste tragédie

Páchateľ sotil matku s dieťaťom na trať v čase, keď do jednej z najrušnejších staníc v Nemecku vchádzal vysokorýchlostný vlak ICE. Matke sa podarilo včas utiecť, chlapca však zasiahol vlak a následne podľahol smrteľným zraneniam, píše agentúra AP.

Podozrivý muž sa neskôr pravdepodobne pokúsil neúspešne zhodiť pod vlak ešte ďalšiu osobu, dodala polícia. Za páchateľom, ktorý sa z miesta činu snažil utiecť, sa rozbehli svedkovia incidentu. Zadržali ho neďaleko stanice. Muža vypočúva polícia, motív jeho činu nebol pre médiá bezprostredne známy.

Hovorkyňa polície Isabell Neumannová uviedla, že medzi obeťami a páchateľom pravdepodobne vzťah nebol. Matku mŕtveho chlapca previezli do nemocnice a taktiež ju vypočúvajú. O jej zdravotnom stave polícia informácie neposkytla. Prípad ochromil železničnú dopravu v najväčšom meste spolkovej krajiny Hesensko na niekoľko hodín.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj