Nové Zámky 12. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Nitre)

Novozámockí policajti zadržali 21-ročného muža, ktorý sa počas uplynulého víkendu vlámal do troch objektov v Nových Zámkoch. V noci z piatka (9.2.) na sobotu sa pokúsil vlámať do pohostinstiev na Cyrilometodskej ulici, Ulici M.R. Štefánika a do bufetu na Cyrilometodskej ulici, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.
Ilustračné foto

V pohostinstve na Cyrilometodskej ulici sa muž pokúsil vypáčiť mrežu na okne. To sa mu však nepodarilo, preto z miesta odišiel. Poškodením mreže vznikla škoda vo výške 50 eur.
Následne sa muž na tej istej ulici pokúsil vlámať do bufetu, na ktorom vytrhol mrežu a vošiel do priestoru toaliet. “Nepodarilo sa mu však prekonať dvere vedúce do vnútorných priestorov, aj z tohto miesta odišiel,” skonštatovala Bruchterová. V tomto prípade škodu vyčíslili na 100 eur.
Po dvoch neúspechoch sa mladík vybral na ulicu M.R. Štefánika, kde sa pokúsil vlámať do ďalšieho pohostinstva. Rozbil okno, no nepodarilo sa mu odstrániť mrežu. Majiteľovi vznikla škoda vo výške 200 eur.
Policajti krátko po spáchaní skutkov zadržali podozrivého 21-ročného Júliusa z Nových Zámkov. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonoch bol obvinený z prečinu krádeže v štádiu pokusu. Hrozí mu trest odňatia slobody na dva roky. Obvinený skončil v cele policajného zaistenia. Poverený policajt zároveň spracoval podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.