Madrid 25. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dominic Lipinski/PA via AP)

Muž údajne kričal “Alláhu akbar”
Muža ozbrojeného dlhým nožom zatkli dnes v španielskej enkláve Melilla na severe Afriky po tom, ako zaútočil na španielskeho policajta, ktorému spôsobil ľahké zranenie.
Ilustračné foto

Muž údajne kričal “Alláhu akbar”, teda “Boh je najväčší”, a policajtovi spôsobil malú reznú ranu na jednom z prstov, informovala podľa agentúry AP hovorkyňa miestneho ministerstva vnútra.
K incidentu podľa hovorkyne došlo okolo 07.35 h SELČ na hraničnom priechode Baní Ansár, ležiacom medzi Marokom a španielskou enklávou Melilla. Stalo sa to práve v čase, keď sa tam zhromažďovali stovky ľudí, ktorí chceli prejsť cez priechod.
Jeden z policajtov uviedol, že muž, zrejme Maročan, vytiahol dlhý nôž a začal kričať “Alláhu akbar”. Polícia ho však okamžite spacifikovala, zatkla a predviedla na výsluch na policajnú stanicu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.