Muž prenikol na srbskú ambasádu v Aténach, vyhrážal sa zamestnancom s nožom v ruke, porozbíjal skla na oknách a zdemoloval nábytok

Atény 25. novembra 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
V sobotu ráno neznámy muž vnikol do areálu srbskej ambasády v Aténach. Bol vyzbrojený nožom a vyhrážal sa zamestnancom veľvyslanectva Srbska. Niekoľko minút pobehoval v areáli ambasády, akoby niekoho hľadal. Potom vnikol do budovy veľvyslanectva, kde spôsobil chaos ozajstnú pohromu: porozbíjal sklá na oknách a zdemoloval nábytok.

Ilustračné foto

Všetky pokusy zastaviť neznámeho útočníka, porozprávať sa s nim, získať zrozumiteľné vysvetlenie, prečo sa vlámal do areálu ambasády, skončili neúspechom. Srbské a grécke média svorne uvádzajú, že útočník odmietol komunikovať ako so zamestnancami ambasády, tak aj s príslušníkmi polície. Srbské ministerstvo zahraničia vydalo vyhlásenie, v ktorom informovalo, že neznámy útočník spôsobil značné škody na majetku veľvyslanectva. Počas incidentu nechcel prezradiť, prečo tak konal a aké má požiadavky.
Nakoniec ho spacifikovali príslušníci špeciálnej jednotky. Podľa prvých informácií v gréckych a srbských médiách, neznámy útočník je údajne občanom Srbska a podľa údajov polície, bol v opitom stave. Stále však nie je známy motív jeho útoku. Grécka polícia vyšetruje tento prípad.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Muž prenikol na srbskú ambasádu v Aténach, vyhrážal sa zamestnancom s nožom v ruke, porozbíjal skla na oknách a zdemoloval nábytok zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)