Bukurešť 31. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)
 
Rumunský ekonóm Stefan Mandy sa v 60. rokoch stretol s ťažkosťami. Prišiel na neobyčajné riešenie svojich problémov, rozhodol sa vyhrať v lotérii.

Ilustračné foto

Po rokoch dôkladného výskumu vymyslel algoritmus výberu čísiel, ktorý vychádzal z metódy, ktorú nazval kombinatorickou kondenzáciou.
Zistil, že v prípade niektorých lotérií je celková cena nákupu lósov oveľa nižšia ako výška jackpotu. Napríklad, ak hra vyžaduje šesť čísel v rozmedzí od 1 do 40, bude vybraných 3 838 380 možných kombinácií čísel. Pokiaľ by bol jackpot 10 miliónov libier a lósy by stáli iba 1 libru, išlo by o obrovský prospech.
Spolu so skupinou priateľov si kúpil obrovské množstvo žrebov s využitím všetkých možných kombinácií a nakoniec získal najvyššiu odmenu v hodnote cez 15 000 libier.
Po zaplatení dane mu zostalo iba 3 000 libier, čo ale stačilo na to, aby zaplatil úradníkom a unikol z rumunského komunistického režimu. Presťahoval sa s rodinou do Austrálie, kde začal nový život.
Celkovo Stefan Manda vyhral v lotériách 14-krát a ani raz neporušil žiadny zákon.
 
Príspevok Muž pomocou chytrej a legálnej metódy 14-krát vyhral v lotériách. Ako to urobil? zobrazený najskôr Hlavné správy.