Brusel 22. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:CENSURAT NEWS Twitter)
 
Mesto Moresnet na východe Belgicka v stredu čiastočne uzavreli po správach, že do reštaurácie vošiel muž a pobodal tam ľudí. Informovali o tom belgické médiá a následne aj tlačová agentúra AP.

Na snímke polícia na mieste činu

Miestne médiá zverejnili zábery, ako policajti uzatvárajú ulice v Moresnete, v blízkosti mesta Liege. Objavili sa totiž správy, že jeden zo zranených zrejme zomrel. Agentúra AP uviedla, že zatiaľ nebolo možné overiť tieto správy a nie je jasné, či útok súvisel s terorizmom.
Dráma, ktorá si vyžiadala niekoľko obetí na životoch, má zrejme súkromné príčiny, a nejde o teroristický útok. Podľa tlačovej agentúry Belga to uviedol starosta obce Thierry Wimmer.
Útok sa podľa Wimmera odohral v obci Moresnet-Chapelle patriacej pod mestečko Plombieres. Podľa informácií Belgy k útoku došlo popoludní. Okolo 17.00 h miestneho času polícia uzavrela ulicu Clinique, kde sa útok odohral.
Podľa prvých informácií, ktoré však dosiaľ nepotvrdila prokuratúra, zatiaľ neznámy muž ozbrojený nožom vstúpil do reštaurácie a zaútočil na jej zákazníkov. Útok nožom si vyžiadal viacero obetí, Belga krátko pred 20.00 h upozornila, že ich počet nebol spresnený.
Páchateľ bol podľa svedkov nachádzajúcich sa na mieste činu bývalým partnerom jednej z obetí z reštaurácie.
 
Príspevok Muž pobodal v reštaurácii v belgickom meste Moresnet ľudí – niekoľko zranených a údajne 1 mŕtvy zobrazený najskôr Hlavné správy.