Lumberton 5. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Karen Tam)
 
Muž, ktorého pred 25 rokmi odsúdili za zabitie otca slávneho basketbalistu Michaela Jordana, má v stredu predložiť súdu dôkazy o svojej nevine. Odsúdený Daniel Green tvrdí, že aj keď pomáhal s odstraňovaním tela mŕtveho Jamesa Jordana, nebol prítomný počas predmetného okamihu, keď údajný vrah, spoluobžalovaný Larry Demery, stlačil spúšť. Demery však svedčil proti Greenovi

Na archívnej snímke z 19. februára 1996 Daniel Green

“Nemal som nič spoločné s človekom, ktorý prišiel o život. Nebol som pri tom, keď ho zavraždili. Prišiel som až vtedy, keď už bol mŕtvy. Dívam sa na to tak, že mojím konaním som jeho rodine neumožnil riadne ho pochovať,” povedal Green v minulotýždňovom interview v nápravnovýchovnom zariadení v americkom Lumbertone v štáte Severná Karolína. Green sa podľa svojej výpovede domnieval, že Demerymu pomohol schovať telo priekupníka s drogami. Až neskôr sa zo spravodajstva dozvedel skutočné meno mŕtveho.
Jamesa Jordana zabili 23. júla 1993. Jeho telo našli o jedenásť dní neskôr v mokradiach v Južnej Karolíne a identifikovali ho až podľa dentálnych záznamov. Pozostatky zavraždeného z výnimkou čeľuste a rúk spopolnili.
 
Príspevok Muž odsúdený za vraždu Jordanovho otca chce predložiť dôkazy o svojej nevine zobrazený najskôr Hlavné správy.