Štokholm 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Tom Wall)

Na tele novinárky bolo celkove 15 bodných rán
Testy vzoriek DNA odobraných dánskemu vynálezcovi a majiteľovi ponorky Petrovi Madsenovi, ktorý je obvinený z vraždy švédskej novinárky Kim Wallovej, nepreukázali, že by bol spojený s niektorým z nevyriešených trestných činov spáchaných v Nórsku.
Na snímke z roku 2015 Kim Wallová

Bežný test Madsenovej DNA nepreukázal nijakú zhodu, uviedol Espen Erdal z oddelenia nórskej polície zaoberajúceho sa tzv. odloženými prípadmi, napísala agentúra DPA.
“Nemáme informáciu, že by Madsen u nás (v Nórsku) spáchal niektorý z nevyriešených trestných činov, vykonanie testu DNA bolo však napriek tomu opodstatnené,” povedal Erdal pre nórsku verejnoprávnu televíziu NRK.
Wallovú naposledy videli 10. augusta večer, ako v Kodani nastupuje do Madsenovej ponorky, ktorá sa následne potopila, čo podľa vyšetrovateľov mohlo byť dôsledkom úmyselného konania. Telo novinárky v nej nenašli a Madsen spočiatku tvrdil, že ju vysadil na malom ostrove. Madsen neskôr prišiel s novou verziou, že novinárku nezabil a zomrela nešťastnou náhodou, keď jej spadol na hlavu poklop.
Na tele 30-ročnej Wallovej, ktorú našli v auguste mŕtvu pri Kodani, bolo celkove 15 bodných rán. Príčinu jej smrti sa podľa neho zatiaľ nepodarilo určiť, voči Madsenovi však už dávnejšie vzniesli predbežné obvinenie zo zabitia a zneuctenia ľudských pozostatkov. O vzorky Madsenovej DNA požiadala aj švédska polícia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.