Brighton 28. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
V meste Brighton pred budovou, v ktorej sa konal vegánsky festival VegFest, pojedal muž surovú hlavu prasaťa. Týmto protestom chcel ako bývalý vegán upozorniť na problémy spojené s daným životným štýlom, informuje portál Independent

Protestujúci, ktorý na YouTube vystupuje pod prezývkou Sv3rige a ktorý je tiež známy ako Gatis, vysvetlil, že jedol kúsky surovej hlavy na protest proti vegánstvu, pretože vegánska strava je “ľudská krutosť“.
Pre Sky News povedal, že ešte s ďalšími ôsmimi protestujúcimi, sa ako bývalí vegáni, snažia upozorniť na škodlivosť vegánstva ako na stravovanie spôsobujúce podvýživu.
Nemôžete dostať všetky potrebné živiny z rastlín. Niektorí z nás sú ex-vegáni, ktorí kvôli tomu ochoreli.”
Potom, čo bola privolaná polícia sa muž s priateľmi rozhodli odísť.
Muža počas celej akcie obklopovali aktivisti s transparentmi s nápismi ako “Mäso je vražda”. Podľa niektorých svedkov došlo aj k slovným stretom.
Podľa organizátora VegaFestu, Tima Barforda, o pripravovanom proteste vedeli a očakávali minimálne 30 ľudí. Podľa neho ale muž svojím protestom u ľudí vyvolal opačnú reakciu, kedže mnohí okolidúci potom, čo videli ako pojedá surovú hlavu prasaťa, začali rozmýšľať o vegánstve.
 
Útoky na mäsiarov
Podobné snahy poukázať na riziká spojené s odmietaním mäsa a nesúhlas s praktikami vegánskych aktivistov, prichádzaju čoraz častejšie. A to hlavne kvôli čoraz častejším útokom na mäsiarov a farmárov.
Vo Francúzsku v polovici minulého roka dokonca mäsiari požiadali vládu o ochranu. Riaditeľ združenia mäsiarov, Jean-Francois Guihard, útoky priradil k formám terorizmu.

“Je to strach, ktorý sa ľudia snažia vyvolať s jediným cieľom. Chcú zničiť obrovský kus francúzskej kultúry. Vegáni sa snažia väčšine ľudí vnútiť svoj spôsob života alebo dokonca svoju ideológiu,” uviedol (viac v článku).
Podobné problémy majú aj mäsiari vo Veľkej Británii. Tam ich pred militantnými vegánmi musela chrániť protiteroristická skupina.
V jednom prípade spred dvoch rokov dokonca skupina SAVE zaútočila na židovský kosherský bitúnok vo východnom Londýne, kde protestujúci vpadli do budovy a na steny nastriekali antisemitské slogany a jeden z protestujúci kričal: “Je to holokaust. Vy nacisti!”, informoval v tom čase Channel 4 Dispatches.
V máji 2018 Breitbart priniesol informáciu, že pracovníci v mäsiarstva v Kente “žijú v strachu”, lebo im vegánskí extrémisti hrozia, že zlikvidujú zariadenie, pričom už vonkajšiu časť budovy zničila grafitmi skupina Animal Liberation Front, ktorých americká FBI označila za “kriminálnych extrémistov” (viac v článku).
 

 

Príspevok Muž na vegánskom festivale pojedal surovú hlavu prasaťa zobrazený najskôr Hlavné správy.