Berlín/Varna 15. decembra 2016 (HSP/Foto: sreenshot You Tube)

Agentúra TASS informuje, že mladý človek, ktorý pred niekoľkými týždňami  spáchal mimoriadne brutálny čin, keď zákerne, zozadu, skopol zo schodov v berlínskom metre mladú ženu, nebol afgánsky emigrant, ale občan Bulharska.

Na snímke z videa muž skopáva ženu dole zo schodov

Na snímke z videa muž skopáva ženu dole zo schodov

Incident, o ktorom sme informovali aj v Hlavných správach, sa udial na jednej zo zastávok berlínskeho metra. Chuligán podišiel k 26-ročnej Berlínčanke a zozadu ju z celej sily kopol nohou do chrbta. Mladá  žena stratila rovnováhu, niekoľko metrov sa kotúľala po schodoch a nakoniec celá dobitá dopadla na podlahu. Chuligán sa spokojne – akoby si práve kopol do lopty darovanej osobne od Messiho – opäť pripojil k partii svojich kumpánov a pokračoval v ceste. Jeho kamarát sa na chvíľu zastavil, ale len preto, lebo mu bolo ľúto zanechať na mieste činu spadnutú  fľašku. Mladá nemecká žena skončila po výčine zákerného chuligána v nemocnici s mnohonásobnými odreninami a so zlomenou rukou.

Prokuratúra nemeckého hlavného mesta najnovšie skonštatovala, že osobnosť páchateľa je známa, no zadržať sa ho nepodarilo. Incident sa udial 27. októbra tohto toku, ale verejnosť sa o ňom dozvedela až začiatkom decembra, po tom, čo bol uverejnený záznam z videokamery.

Bulharská televízia Nova TV informovala, že človekom, ktorý skopol Nemku v berlínskom metre, je 26-ročný Svetoslav S. z Dobriča, ktorý žije v rómskej štvrti bulharského prístavného mesta Varna Maksuda. 26-ročný muž bol naposledy v Bulharsku pred mesiacom, rodičia jeho ženy vo Varne tvrdia, že o ňom nič nevedia, okrem toho, že je spolu so svojou ženou na zárobkoch v Nemecku. Podľa zdrojov bulharskej televíznej stanice Nova TV bol Svetoslav S. mnohokrát súdne trestaný za krádeže, lúpeže  a chuligánstvo.

Ministerstvo vnútorných vecí Bulharska oznámilo, že ak sa Svetoslav S. v súčasnosti nachádza v Bulharsku, pravdepodobne budú nemecké štátne orgány požadovať jeho vydanie. Žiadosť z Nemecka ešte neprišla, no bulharskí policajti už spolupracujú so svojimi nemeckými kolegami, upresnili v bulharskom ministerstve.

Vladimír Mohorita

Brutálny chuligánsky incident z berlínskeho metra si môžete pozrieť na tomto videu: