Montpellier 16. novembra 2018 (HSP/Foto: Pixabay)
 
Francúzska justícia v meste Montpellier odmietla žiadosť otca, ktorý sa stal ženou, aby bol uznaný za matku svojej dcéry na základe svojho rodného listu, ale udelila označenie “neznáma”

Ilustračné foto

Denník Le Figaro píše, že 22. júla 2016 súd v Montpellieri odmietol žiadosť 50-ročnej osoby s fiktívnym menom Claire (skutočné meno nebolo zverejnené) o prepísanie údajov v rodnom liste, že je “po novom” svojej dcéry narodenej z jeho vzťahu so Sophie, manželky od roku 1999.
Claire, pôvodne muž, získala v roku 2011 od súdu možnosť označovať sa za ženu v jej občianskom štatúte bez toho, aby bola nutná zmena pohlavia. O tri roky neskôr však táto osoba mala ďalšie dieťa, prvé pod identitou ako manželka Claire.
Podľa agentúry AFP v stredu odvolací súd znova zamietol žiadosť Claire, a tak potvrdil rozhodnutie súdu nižšej inštancie, aby sa do rodného listu jej dcéry nezapísala ako matka. Ale zároveň dodal, že je “vo všeobecnom záujme”, aby bola v rodnom liste dieťaťa označená ako “biologický rodič”.
Clairina právnička Clélia Richardová toto rozhodnutie nazvala “bezprecedentným”, pretože “meno jej klienta v ženskom znení bude napísané v rodnom liste, a to aj v prípade, že súd nepovolil slovo matka”.
 
Príspevok Muž, ktorý sa stal ženou, nedostal od súdu povolenie zapísať sa do rodného listu dcéry ako matka zobrazený najskôr Hlavné správy.