Muž, ktorý po hádke usmrtil družku sekerou, si odsedí 15 rokov za mrežami

Žilina 4. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Sudca Okresného súdu (OS) Žilina dnes na verenom zasadnutí rozhodol o schválení dohody o vine a treste so 65-ročným Igorom K. z okresu Liptovský Mikuláš, ktorý bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Obvinenému súd uložil trest odňatia slobody vo výmere 15 rokov. TASR o tom informoval prokurátor a hovorca krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik.
Ilustračné foto

Podľa jeho slov sa obvinený ku svojmu konaniu priznal a úprimne ho oľutoval, bezprostredne po skutku zavolal záchranku a pomáhal pri poskytovaní pomoci svojej družke. „Dôvodom na zníženie trestu bol predovšetkým vyšší vek obvineného – 65 rokov, keď by v čase vykonania trestu mal mať 80 rokov a tento trest znamená pre neho de facto doživotie,“ vysvetlil prokurátor. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jany Balogovej hrozilo obvinenému 20 až 25 rokov väzenia,
Igor K. mal podľa polície 4. apríla v rodinnom dome v Závažnej Porube sekerou zaútočiť na svoju 58-ročnú družku. „Po predchádzajúcej hádke mal družku udrieť sekerou do oblasti hlavy a spôsobiť jej ťažké zranenie bezprostredne ohrozujúce život. Polícia muža ihneď po skutku zadržala,” informovala vtedy Balogová. Družka bola následne v bezvedomí hospitalizovaná v Nemocnici s poliklinikou Liptovský Mikuláš, kde dňa 30.04.2017 o 04.20 h na následky uvedených poradení zomrela, uviedol Cisarik.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.