Trnava 14. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Futbalisti FC Spartak Trnava nazbierali v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2018/2019 dovedna sedem bodov. K víťazstvu a remíze s Anderlechtom Brusel (4 body) pridali “andeli” vo štvrtok v zápase 6. kola na Štadióne Antona Malatinského tesný triumf nad Fenerbahce Istanbul 1:0

Na snímke brankár Trnavy Martin Chudý

O víťazstve domáceho tímu rozhodol gólom v 41. min Kubilay Yilmaz.”Je to krásny záver jesene i celého roka. Náš výkon bol vynikajúci, chalani hrali výborne v defenzíve, nepustili žiadnu strelu na bránku. Aj v ofenzíve sme ukázali kvalitu a v mnohých činnostiach sme boli lepší ako Fenerbahce. Myslím si, že sa na to dalo pozerať,” zhodnotil triumf brankár Spartaka Martin Chudý.
Trnave sedem bodov stačilo iba na nepostupové tretie miesto v tabuľke D-skupiny E”. Účasť v šestnásťfinále si vybojovalo chorvátske Dinamo Záhreb a práve tím z Istanbulu za 11, resp. 8 bodov. “Sedem bodov je nádherných, dosiahli sme dve víťazstvá a trikrát sme neinkasovali, to je veľmi dobrá vizitka. Zvýšili sme koeficient pre slovenský futbal. V domácom zápase so Záhrebom nám chýbali diváci. Po polčase sme viedli 1:0. Ak by sme mali za sebou fanúšikov, možno by sme to zvládli dotiahnuť do víťazného konca alebo uhrať aspoň remízu. Pri troche šťastia sa z tejto skupiny dalo postúpiť. Musíme si však vážiť, čo sme dosiahli, je to vynikajúce,” uviedol Chudý, rodák z Považskej Bystrice.
Dvadsaťdeväťročný brankár priznal, že pred začiatkom skupinovej fázy by bol so siedmimi bodmi spokojný, po jej skončení by si ich prial viac. “Sedem bodov často stačí na postup. Škoda, že nám to nestačilo. Myslím si, že je to pekný úspech,” odpovedal na otázku agentúru SITA Chudý.
Trnava počas púte Európskou ligou zažila azda všetko – hrala bez fanúšikov, na zaplnenom štadióne, v hustej hmle, zverenci Radoslava Látala sa tešili z triumfov, smútili po prehrách a uhrali aj remízu. “Za posledný rok sme toho zažili naozaj veľa. Zavretý štadión, skvelé atmosféry… Teraz sú v klube veľké personálne zmeny. Myslím si, že to bol pre Spartak šialený rok, no zároveň bol pekný a úspešný,” zamyslel sa niekdajší brankár FC Nitra.
Odchod zo Spartaka ohlásili majiteľ Vladimír Poór, generálny manažér Pavel Hoftych, tréner Látal, prezident Dušan Keketi, v pozícii PR manažéra zase skončil Marek Ondrejka. Budúcnosť futbalu v Trnave je neistá, nepoznajú ju ani samotní hráči. “Žiadne detaily nevieme. Posledná informácia, ktorú sme dostali je, že do konca sezóny by mal byť klub zabezpečený. O prípadných sponzoroch pán majiteľ rokuje. Nemám iné informácie,” pokračoval Chudý.
Otvorene sa špekuluje aj o odchode niekoľkých kľúčových hráčov. “Viacerí z nás majú vek, v ktorom by sme radi využili úspechy v Európe a posunuli sa ďalej, ak by bola možnosť. Je predčasné o tom hovoriť. Je to každého osobné rozhodnutie, navyše to musí byť zaujímavé aj pre klub. Či sa niektorí hráči presunú do iných družstiev, ukáže až zimné prestupové obdobie. Ja osobne nemám žiadnu ponuku. Cítim, že zápasy v Európe mi celkom vyšli a rád by som sa niekam posunul. Na druhej strane som v Spartaku šťastný a spokojný, takže ak zostanem, budem rád a naďalej sa budem usilovať o čo najlepšie výkony. Ak príde zaujímavá ponuka či už pre mňa alebo pre klub, prestupu by som sa nebránil,” priznal Chudý.
Stretnutie v šatni po zápase s Fenerbahce bolo podľa neho nabité emóciami. “Prišiel pán majiteľ, ľudia z klubu. Bolo to pekné a emotívne. Zakričali sme si, niektorí tam možno boli naposledy. Uvidíme. Spartak je silná značka, sme jedna veľká rodina. Chyby existujú vždy, ale za rok a pol môjho pôsobenia v Trnave som bol príjemne prekvapený, ako to fungovalo. Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale bola by škoda, ak by Spartak opustil popredné pozície. Stále bojujeme v Slovnaft Cupe, kde máme šancu sa znovu dostať do európskych súťaží a na takéto úspechy treba nadviazať,” uzavrel Martin Chudý pre agentúru SITA.
 
Príspevok Musíme si vážiť, čo sme dosiahli, hlási brankár Martin Chudý zobrazený najskôr Hlavné správy.