Bratislava 2. apríla 2019 (HSP/Foto:Screenshot TV Markíza)
 
Poslanec Martin Poliačik z Progresívneho Slovenska, ktorý je bývalým členom SaS, sa v súvislosti s prezidentskými voľbami vyjadril, že podľa neho svitá nádej na lepšie modernejšie časy, keď v politike stačí ľuďom ukázať nádej a nie doterajšiu konfrontačnú politiku

Na snímke vpravo poslanec Martin Poliačik (PS)

Poliačik na sociálnej sieti vyhlásil, že Slovensko malo “krásnu nedeľu”. “Zuzana Čaputová totiž (nie tak celkom prekvapivo) zvíťazila v prezidentských voľbách a Slovensko tak má reprezentatívnu prezidentku, ktorá bude pokračovať vo svojom boji za spravodlivé Slovensko.”

Podľa liberálneho poslanca víťazstvo Zuzany Čaputovej znamená veľa vecí: “Áno, mala síce najmenej hlasov spomedzi predošlých prezidentov, ale tu si treba uvedomiť, že Zuzanu volilo vyše milióna ľudí preto, lebo ju voliť chceli. Lebo volili väčšie dobro a nie menšie zlo s gumenými rukavicami, ako tomu bolo po predchádzajúce roky (s výnimkou Andreja Kisku).”

“Rovnako to znamená, že už by aj stačilo osočujúcej politiky posledných 30-tich rokov. Voľby sa dajú vyhrať aj vtedy, keď dáte ľuďom nádej. Keď im ponúknete zmenu k lepšiemu a nie spiatočku do čias, kedy skutočne jedinou úlohou ženy v spoločnosti bolo klepať rezne a smiať sa po boku muža.”
Doplnil, že často hovorí o tom, že Slovensko treba už konečne ukotviť v 21. storočí. “Zvolenie prezidentky Zuzany Čaputovej je takým symbolickým spustením kotvy. Rozhodujúce však budú nasledovné eurovoľby a parlamentné voľby, ktoré nám ukážu, či sme sa v tom novom storočí skutočne zachytili.”
Poliačik preto vyzval: “Nesmieme zaspať na vavrínoch a musíme, ako to povedala naša nová prezidentka, pokračovať v uliciach a oslovovať ľudí, ktorých dôveru si prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ nezískala.”
“Musíme pokračovať v tom, aby sme ľudom neveriacim v „systém“ ukázali nové možnosti a nie v nich podnecovali staré sváry. Vidíme sa pri urnách 25. mája 2019,” odkázal Martin Poliačik.
 

 


Príspevok “Musíme pokračovať v uliciach”. Poliačik dúfa, že už skončili časy, keď “jedinou úlohou ženy v spoločnosti bolo klepať rezne a smiať sa po boku muža” zobrazený najskôr Hlavné správy.