Bratislava 28. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

 
Šéf mimoparlamentnej strany Spolu Miroslav Beblavý, ktorý je poslancom Národnej rady pôvodne za stranu Sieť, sa po štvrtkovej tlačovej konferencii Igora Matoviča rázne vyhradil voči jeho stretnutiu s podnikateľom Marianom Kočnerom z roku 2010, z ktorého má existovať zvuková nahrávka

Na snímke nezaradený poslanec Miroslav Beblavý

Matovič vo štvrtok na tlačovej besede zverejnil časť sms-komunikácie prvého námestníka Generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho s podnikateľom Marianom Kočnerom.
Matovič k tomu dodal, že tento týždeň v súvislosti s nátlakom na nezverejnenie tejto komunikácie dostal výhražné správy, že existuje jeho nahrávka s Marianom Kočnerom z roku 2010, ktorá by údajne mohla Matoviča “pochovať” (viac v článku).
Matovič priznal, že s Kočnerom sa stretol v roku 2010, keď mu podnikateľ zavolal, že má pre neho dôležitú informáciu o tom, čo naňho pripravuje Richard Sulík (SaS).
“Vtedy som o ňom veľa nevedel. Stretli sme sa, o Sulíkovi mi hovoril, že si vybavoval u vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku trestné stíhanie voči mne. Ja som sa poďakoval, o čom ďalej sme sa bavili, sám neviem. Ak to majú, nech to zverejnia. Moji voliči vyrieknu ortieľ,” dodal Matovič.
Voči praktikám šéfa OĽaNO sa krátko na to ohradil Miroslav Beblavý z hnutia Spolu. Naznačil tak, že s Matovičom by mohol mať problém zostaviť vládnu koalíciu po voľbách v roku 2020.
“Takáto politika musí skončiť! Neviem si predstaviť, že by som sa stretával s Kočnerom a už vôbec nie kvôli podozreniam, že ma môj najbližší partner (pre mňa Ivo Štefunko) chce trestnoprávne zničiť. Musíme byť alternatívou a som rád, že Koalícia Progesívne Slovensko a Spolu ňou je,” vyhlásil Beblavý.
Uvedené vyjadrenia Beblavého dávajú silný signál voličom, že súčasná opozícia aj po zvolení Progresívneho Slovenska do parlamentu vládu nezostaví. Chcú byť totiž alternatívou voči Sulíkovi a Matovičovi. Myslia však na to, že s prieskumovo 5-percentným Mostom-Híd vládu nezostavia?
 

 
 

Príspevok “Musíme byť alternatívou.” Beblavý má už problém aj s Matovičom. Budú progresívci vedieť aspoň s niekym spolupracovať? zobrazený najskôr Hlavné správy.