Mugabe sa stal terčom kritiky pre nákladné zahraničné cesty

Harare 7. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ricardo Mazalan)

Zimbabwiansky prezident Robert Mugabe sa stal terčom kritiky v súvislosti s vysokými nákladmi, ktoré si vyžadujú jeho početné zahraničné cesty.
Informovala o tom dnes agentúra AP.  Naposledy sa zúčastnil na tohtotýždňovej konferencii OSN o oceánoch v New Yorku, a to napriek tomu, že Zimbabwe je vnútrozemský štát.
Na snímke prezident Zimbabwe Robert Mugabe

Mugabe (93) už tento rok navštívil Dubaj, Čínu, Singapur, Mexiko, Etiópiu, Svazijsko, Juhoafrickú republiku, Ghanu, Maurícius a Mali. Podľa oficiálnych údajov zimbabwianskych úradov sa len za prvých 10 mesiacoch minulého roka vynaložilo na prezidentove služobné cesty 36 miliónov dolárov.
Líder opozície a bývalý zimbabwiansky minister financií Tendai Biti v pondelok uviedol, že každá Mugabeho cesta stála najmenej štyri milióny dolárov. Dodal, že by mal existovať zákon obmedzujúci takéto cestovanie a to najmä pre prezidenta, ktorý sa správa ako päťročné dieťa.
Hovorca prezidenta obhajoval Mugabeho zahraničné cesty tvrdením, že “diplomacia nie je lacnou záležitosťou”.
Autokratický prezident, ktorý stojí na čele Zimbabwe od roku 1980, začiatkom júna odštartoval svoju kampaň pred budúcoročnými voľbami, v ktorých sa mieni uchádzať o ďalšie znovuzvolenie. V médiách sa však v poslednej dobe opakovane objavujú správy o Mugabeho zhoršujúcom sa zdravotnom stave.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)