Moskva 25. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Moskvu by potešila náprava vzťahov s Washingtonom, povedal v pondelok vysokopostavený ruský zákonodarca Konstantin Kosačev. Reagoval tak na správu amerického osobitného vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý nenašiel dôkaz o tom, že by sa tím súčasného šéfa Bieleho domu pred prezidentskými voľbami v roku 2016 “spolčil” s Ruskom alebo že by s ním “koordinoval” svoju činnosť s cieľom zasahovať do kampane. Informovala o tom agentúra Reuters

Na snímke Konstantin Kosačev

Vyšetrovateľ Mueller nenašiel žiaden dôkaz o “spolčení”, ale nedospel k definitívnej odpovedi v otázke, či sa Trump pokúšal brániť vyšetrovaniu, teda mariť výkon spravodlivosti. Mueller nezbavil Trumpa viny, ani nedospel k záveru, že by sa tohto trestného činu skutočne dopustil.
“V každom prípade máme príležitosť do veľkej miery reštartovať naše vzťahy, ale stále je tu aj otázka, či to bude Trump riskovať. Samozrejme, my sme pripravení,” vyhlásil podľa Reutersu predseda zahraničného výboru hornej komory ruského parlamentu Kosačev.
 
Príspevok Muellerova správa o tom, že niet dôkazov, že by sa tím Donalda Trumpa pred voľbami spolčil s Ruskom, potešila. Ruský zákonodarca navrhuje “reštart” vo vzťahoch s USA zobrazený najskôr Hlavné správy.