Singapur 26. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Schiefelbein)

Dánska tenistka Caroline Wozniacka triumfovala aj vo svojom druhom zápase v červenej skupine na MS WTA Tour v Singapure a postúpila do semifinále. Turnajová šestka si v stredu poradila s najvyššie nasadenou Simonou Halepovou z Rumunska jednoznačne 6:0 a 6:2. Druhý zápas skupiny bol podstatne dramatickejší a ôsma nasadená Caroline Garciová z Francúzska v ňom vyhrala nad štvrtou Jelinou Svitolinovou z Ukrajiny v troch setoch 6:7 (7), 6:3 a 7:5.
Na snímke francúzska tenistka Caroline Garciová

Wozniacka si priniesla do Singapuru výbornú formu, už v prvom zápase nadelila “kanára” Svitolinovej (6:2, 6:0) a v stredu to zopakovala aj proti svetovej jednotke. Dánka ťažila z kvalitného podania a na rozdiel od svojej súperky (17) urobila iba sedem nevynútených chýb. Od začiatku duelu vyhrala sedem hier v rade a až potom pustila k slovu Halepovú, no len na chvíľku. Za stavu 1:1 v druhom dejstve vyhrala ďalšie tri gemy a i keď dovolila Rumunke znížiť na 2:4, záver duelu si už postrážila a premenila hneď prvý mečbal.
“Hrala som dnes naozaj výborne. Bola som dostatočne agresívna. Nečakala som, že budem v prvom sete tak výrazne vo vedení,” citovala víťazku agentúra AP.
Druhý zápas trval takmer tri hodiny. V úvodnom sete obe hráčky dvakrát stratili podanie, v tajbrejku viedla Garciová už 4:0, 6:5 aj 7:6, no nakoniec ho prehrala 7:9. V tretej hre druhého setu neudržala svoj servis, no následne vyhrala ďalšie štyri gemy a už ho dopodávala do víťazného konca (6:3). V rozhodujúcom bola na pokraji vypadnutia, keď musela doťahovať manko 3:5, ale zvládla to. Po ďalších dvoch brejkoch viedla 6:5 a záverečnú hru pri vlastnom podaní si už nenechala vziať a premenila hneď prvý mečbal (7:5). Francúzka si tak udržala šancu na postup do semifinále.
“Bola to bitka o každý jeden bod. Som rada, že som ju zvládla. Aj keď som prehrávala, verila som si. Ide to tu veľmi rýchlo. Keď som sem prišla, bola som trochu vystresovaná, ale toto je skvelý moment,” povedala Garciová.

Červená skupina:
Caroline Wozniacka (6-Dán.) – Simona Halepová (1-Rum.) 6:0, 6:2
Caroline Garciová (8-Fr.) – Jelina Svitolinová (4-Ukr.) 6:7 (7), 6:3, 7:5

Tabuľka Červenej skupiny:
1. Caroline Wozniacka 2 2 0 4:0 4*
2. Simona Halepová 2 1 1 2:2 2
3. Caroline Garciová 2 1 1 2:3 2
4. Jelina Svitolinová 2 0 2 1:4 0
* – postup do semifinále