Moskva 3. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jens Dresling)
 
Tréner ruskej futbalovej reprezentácie Stanislav Čerčesov nominoval na domáce majstrovstvá sveta (14. júna – 15. júla) aj krídelníka Denisa Čeryševa z FC Villarreal. Je jedným z dvoch legionárov v tíme, okrem neho pôsobí v zahraničí aj náhradný brankár Vladimir Gabulov z FC Bruggy.

Na snímke dánsky futbalista Dennis Rommedahl (vľavo) a ruský hráč Jurij Žirkov.

Podľa nedeľňajšej informácie agentúry AP sa miesto v konečnej 23-člennej nominácii neušlo naturalizovaným Nemcom Romanovi Neustädterovi a Konstantinovi Rauschovi, v mužstve je však naturalizovaný Brazílčan Mario Fernandes. Chýba obranca Ruslan Kambolov z Rubinu Kazaň, ktorý bol podozrivý z porušenia dopingových pravidiel. Pre nedostatok dôkazov ho síce Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nedávno spod obvinení oslobodila, ale Čerčesov ho napokon nevybral.
V kádri je viacero skúsených hráčov na čele s brankárom Igorom Akinfejevom a stredopoliarom Alanom Dzagojevom, ale aj talentované dvojičky Anton a Alexej Mirančukovci z majstrovského Lokomotivu Moskva. Zo známejších mien chýba v tíme zranený útočník Zenitu Petrohrad Alexander Kokorin.
Generálku pred MS absolvujú Rusi 5. júna v Moskve proti Turecku. Tím z usporiadateľskej krajiny otvorí celý šampionát 14. júna súbojom so Saudskou Arábiou, v základnej skupine sa stretne ešte s Uruguajom a Egyptom.
 
konečná nominácia Ruska na MS:
Brankári: Igor Akinfejev (CSKA Moskva), Vladimir Gabulov (FC Bruggy), Andrej Lunev (Zenit Petrohrad)
Obrancovia: Vladimir Granat, Fiodor Kudriašov (obaja Rubin Kazaň), Iľja Kutepov (Spartak Moskva), Andrej Semionov (Achmat Groznyj), Igor Smolnikov (Zenit Petrohrad), Sergej Ignaševič, Mario Fernandes (obaja CSKA Moskva)
Stredopoliari: Jurij Gazinskij (FK Krasnodar), Alexander Golovin, Alan Dzagojev (obaja CSKA Moskva), Alexander Jerochin, Jurij Žirkov, Daler Kuziajev (všetci Zenit Petrohrad), Roman Zobnin, Alexander Samedov (obaja Spartak Moskva), Anton Mirančuk (Lokomotiv Moskva), Denis Čeryšev (Villarreal)
Útočníci: Arťom Dziuba (Arsenal Tula), Alexej Mirančuk (Lokomotiv Moskva), Fiodor Smolov (Krasnodar)
 
Príspevok MS 2018: V konečnej ruskej nominácii dvaja legionári, Kambolova nevzali zobrazený najskôr Hlavné správy.