Bratislava 7. mája 2018 (HSP/Foto: Screenshot video RTVS)
 
To, že sa v súvislosti s aktuálnou situáciou v RTVS vo väčšine médií prezentuje prevažne len názor “kričiacej menšiny” si všimli mnohí. Aktuálne na to poukázala aj dlhoročná moderátorka Dámskeho magazínu Iveta Malachovská. Spolu so svojou kolegyňou Soňou Müllerovou zverejnili svoj postoj

Na snímke Soňa Müllerová a Iveta Malachovská

Hlavnou aktérkou “kričiacej menšiny” je moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová. Práve jej je však vyčítaná neobjektívnosť a nestrannosť pri reportážach. Zároveň je Hanzelová považovaná za tú, ktorá takto pravidelne burcuje verejnosť a manipuluje s kolegami. Sama sa však poistila proti prípadnej výpovedi založením vlastných odborov. Pritom v RTVS už pôsobí šesť veľkých odborových organizácií. “Žeby tušila, že to, čo robí nie je v poriadku?” pýta sa riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan
K situácií sa pre Plusku vyjadrilo aj moderátorka Dámskeho magazínu Iveta Malachovská a Soňa Müllerová.
Müllerová nevníma žiadne tlaky: “Zuzanu Kovačič Hanzelovú vnímam ako ambicióznu novinárku. Je talentovaná a mladá, nemám k tomu viac čo povedať. K problémom interných zamestnancov sa neviem vyjadriť, keďže som externá zamestnankyňa,“ vysvetlila Soňa Müllerová.
Malachovská tiež vysvetlila, že žiadne tlaky nepociťuje a veľmi ju mrzí, že sa v médiách prezentujú názory jednej skupiny. “Považujem to za neprofesionálne. Celý život si ctím profesionalitu a nestrannosť, ktorá sa v súčasnosti v niektorých zložkách stráca.” Nakoniec ešte dodala, že v ich práci by mala rozhodovať skúsenosť a kvalita, ale nie emócie.
 
 
Príspevok “Mrzí ma, že sa v médiách prezentujú názory jednej skupiny”: Jasné vyjadrenie Müllerovej a Malachovskej k situácii v RTVS zobrazený najskôr Hlavné správy.