Janov 27. augusta (SITA/HSP/Foto:SITA-Milo Fabian)
 
Slovenský futbalový útočník Samuel Mráz si v nedeľu večer otvoril strelecký účet v najvyššej talianskej súťaži – a hneď pri svojom debute v Serie A

Na snímke futbalista Samuel Mráz

Slovenský futbalový útočník Samuel Mráz si v nedeľu večer otvoril strelecký účet v najvyššej talianskej súťaži – a hneď pri svojom debute v Serie A. Dvadsaťjedenročný rodák z Malaciek nastúpil v stretnutí 2. kola 2018/2019 na ihrisku FC Janov v 77. min a v nadstavenom čase zmiernil prehru svojho tímu 1:2. Niekdajší hráč MŠK Žilina a FK Senica vyťažil z krížnej strieľanej prihrávky Giovanniho Di Lorenza.
“Som spokojný s mojím prvým gólom v Serie A, ale mrzí ma, že sme nezískali tri body,” rozhovoril sa v Mráz po zápase v mixzóne, citoval ho napríklad portál tuttomercatoweb.com. “Musíme naďalej takto pracovať, nebojíme sa. Najmä v druhom polčase sme hrali veľmi dobre, nie však do prestávky. Musíme naďalej rásť a rozvíjať sa,” doplnil reprezentant SR do 21 rokov, ktorý do tímu nováčika Serie A zamieril v polovici júla spod Dubňa.
Na margo svojho začiatku v Taliansku Samuel Mráz, v uplynulej sezóne s 21 zásahmi najlepší strelec slovenskej Fortuna ligy,.poznamenal: “Cítim sa tu dobre, zatiaľ je pre mňa všetko nové. Tento gól by som chcel venovať mojej rodine, ktorá mi veľmi pomáha.”
 
Príspevok Mráz po premiérovom góle v Serie A: “Venujem ho rodine, škoda, že sme nezískali tri body” zobrazený najskôr Hlavné správy.