Bratislava 21. decembra 2018 (HSP/Foto: SITA-Diana Černáková)
 
Premiér Pellegrini po poslednom rokovaní vlády kritizoval poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca, ktorý podľa jeho slov “kydá na Slovensko”. K Pellegrinimu sa následne pridal aj poslanec NR SR Ľuboš Blaha, ktorý o Štefancovi hovorí ako o “protislovenskom živle”

Na snímke ruroposlanec Ivan Štefanec

Predseda vlády nie je jediný, kto sa hanbí za europoslanca Ivana Štefanca z KDH. Podľa Blahu sa za neho hanbí celé Slovensko. “Štefanec sem najnovšie privliekol delegáciu z Európskeho parlamentu, aby zahraničných politikov hecoval proti Slovensku,” uvádza šéf parlamentného výboru pre európske záležitosti.
Štefanec podľa Blahu “klame, zavádza, manipuluje, aby ubližoval našej krajine. A nie je to prvýkrát. Takto sa správa celý svoj život. Vždy kopal do Slovenska.”
Pripomína, že bol to práve slovenský europoslanec Štefanec, kto stál na jar tohto roku za rezolúciou europarlamentu proti Slovensku, “ktorá z nášho štátu robila „čiernu dieru“, kde sa prenasledujú novinári. Napriek tomu, že Slovensko sa vždy nachádzalo na popredných miestach vo všetkých svetových tabuľkách o slobode tlače!
“Ale Sulíkov mafiánsky kamoš dal zrejme popraviť novinára a slovenská pravica to okamžite využila, aby sa odbavila na celom Slovensku – a Štefanec bol jeden z prvých, čo viedol proti Slovensku “džihád“ z Bruselu. Doma šíril nenávisť Kiska, vonku ju šíril Štefanec. Deľba práce. To viete, agenti si musia pomáhať.”
Blaha tvrdí, že “Štefanec tancoval na hrobe mŕtveho novinára a zneužíval vraždu na to, aby očierňoval svoj štát. Hlúpo a zbabelo. Namiesto toho, aby sa v najťažších chvíľach postavil za Slovensko, on len šíril zlobu a nenávisť.”
“Pamätám si to, ako by to bolo včera: kým “judáš“ Štefanec kopal do Slovenska, za náš štát bojovala česká komunistická europoslankyňa Katka Konečná. Nikdy v živote som tak nepohŕdal niekým zo Slovenska, ako práve vtedy, keď som videl, čo páchal Štefanec v Štrasburgu. Hejtoval vlastný štát, šíril nenávisť a klamstvá. Nerobil to náhodou. On nenávidí Slovensko a dokazuje to celý svoj život.”
Podľa poslanca Smeru-SD to Štefancovi nestačilo a pokračoval ďalej. “Zase zobral zopár kumpánov z europarlamentu, aby si mohli dôjsť kopnúť do Slovenska. Ale čo čakať človeka, ktorý celú svoju kariéru vybudoval na tom, že zrádzal svoj vlastný štát, svoj vlastný národ. Toto je jeho operačný kód – on vždy zrádzal, vždy sa priživoval, vždy myslel iba na seba. Prázdny bezcharakterný oportunista. Alebo po slovensky – príštipkár.”
 

…žačalo sa to v mladosti

Blaha ďalej vysvetľuje, ako sa Štefanec dostal do tejto pozície: “Začalo to už v mladosti. Študoval ekonomiku počas bývalého režimu. Na škole, kam by sa nedostal, ak by nebol dobrý komunista. Skončil ako typický leninský ekonóm na začiatku 80. rokov. Súdruh Štefanec svoje vysokoškolské štúdium ukončil s láskou k Marxovi, Leninovi a k Sovietskemu zväzu, odhodlaný budovať socialistické zajtrajšky.”
“Zakotvil v Považských strojárňach a ani vo sne ho vtedy nenapadlo vzoprieť sa režimu. Žiadne výčiny, žiaden disent. Kdeže. Ivko poslúchal. A robil si kariéru. Bez škrupúľ. Tak ako vždy. Hnevom proti komunizmu čistou náhodičkou vzbĺkol až po 17. novembri 1989, dovtedy bol poslušný súdruh. Tak ako mnohí dnešní veľkí antikomunisti na čele s Kiskom. To viete – hrdinovia modernej doby,” podotýka Blaha.
Dodáva, že potom po Novembri okamžite prevrátil kabát. “Za pár sekúnd sa z veľkého komunistu stal veľký kapitalista, milovník Ameriky. Na tom nie je nič prekvapivé – urobili tak státisíce. Čo bolo na Ivkovi výnimočné, bola tá svetelná rýchlosť, s akou konal. Okamžite – ako jeden z prvých – sa odpratal z Československa študovať do New Yorku, kde si ho podchytili a pripravili mocní chlapci z USA. Toto je Ivko a dokáže to neskôr ešte veľakrát: kabáty prevracajú aj iní, ale on to robí najrýchlejšie. V tom je jeho kúzlo. Že nemá ani štipku vnútornej integrity.”
“Sladká Amerika sa o konvertovaného súdruha postarala. Prešiel viacerými školeniami a z komunistu Ivka vznikol kapitalista Ivko. O pár rokov už chalanisko šéfoval Coca-Cole na Slovensku a pomáhal kolonizovať náš trh americkým svinstvom. V službách júesej. V službách korporátu. Bez škrupúľ – ako vždy. Poslušne plnil pokyny, tak ako za bývalého režimu. Predtým táral o marxizme, teraz o liberalizme. Neveril ani jednému, ani druhému. Neveril nikdy ničomu. Typický príštipkár. Bez hodnôt a bez morálky. Lóve, lóve, lóve. A kokakola.”
 
Mr. Kokakola ide k Dzurindovi
Štefanec slúžil svojim chlebodarcom – nadnárodným korporáciám a Amerike. “A zrádzal Slovensko. Dennodenne. Pretože to bolo užitočné pre jeho kariéru. Peniažky sa hrnuli a pribúdali ocenenia z USA. A zrazu bol Ivko lovatý čávo. A veľkí chlapci z Ameriky ho odporučili Mikimu z SDKÚ. Však poctivý a lojálny „euroatlantista“. Manažérisko ako delo – len ho nepustiť niečo riadiť. Pokyny plní na slovo. A nič iné netreba. New York, doláre, Coca-Cola. Káder ako vyšitý. A tak začala jeho politická kariéra.”
V 2004 začal Štefanec pracovať pre Dzurindovu vládu. “To bolo v čase, kedy tu Dzurinda s Miklošom vypredávali do zahraničia všetok náš strategický majetok, ktorý tu desaťročia poctivo budovali naši starí otcovia a staré mamy. To bol ten čas, keď Kaník bral palice invalidom – čas, keď tu neoliberáli decimovali tých najslabších,” pripomína Blaha.
“Slávna SDKÚ! Milionárom znížili dane takmer o polovicu a chudobným ľuďom naparili zvýšenie spotrebných daní. Dôchodky odovzdali DSS-skám, zlikvidovali tripartiu, odovzdali Pente zdravotníctvo… Páchali tu ekonomickú vlastizradu a Štefanec im asistoval. Cynicky a kruto.”
“Áno, to boli časy Gorily, kedy sa tu páchala najväčšia korupčná kauza v dejinách Slovenska. Na jednej strane Dzurindova vláda, na druhej strane aktuálny vlastník denník SME, finančná skupina Penta. To sú tí hrdinovia kapitalizmu. Zo Slovenska urobili banánovú republiku, v ktorej ľudia hrdlačili, kým milionárske prasce rozkrádali Slovensko. A do tohto hnoja sa dobrovoľne vrhol Štefanec, aby z toho niečo vytĺkol pre seba. Však tak to robil celý život…”
Blaha potom pripomína podstatnú skutočnosť: “Nezabúdajte, priatelia: dnes už z SDKÚ fungujú v politike len dvaja výraznejší politici – Štefanec a Beblavý. Nikto iný nemá ku Gorile bližšie ako oni dvaja. Ivko a Mirko. Chlapci s hodnotami. U know.”
Dodáva, že Štefancova kariéra v SDKÚ nebola závratná. “Nikto ho nebral vážne. Sršala z neho priemernosť a vychcanosť. Bol nudný, nezaujímavý, tuctový. A nedalo sa mu veriť. Kdekoľvek sa objavil, na pery sa drala otázka: ako, preboha, toto nemehlo mohlo manažovať Coca-Colu?”
Nakoniec to dotiahol na podpredsedu strany, ale to už bola SDKÚ v ťažkej kríze a už im bol dobrý aj tento tragéd. “Strávil v SDKÚ jedno desaťročie a výdatne prispel k tomu, že táto strana skončila na smetisku dejín. Za to mu – vlastne – patrí vrelá vďaka. Keď sa loď potápa, čo robia krysy? Trikrát hádajte, čo urobil Štefanec, keď sa SDKÚ dostala do krízy? Jednoducho zmenil stranu. Tak ako vymenil komunizmus za kapitalizmus. Tak ako vymenil Slovensko za Ameriku. Teraz vymenil stranícke tričká. Bez mihnutia oka. Proste – charakter.”
“Odrazu sa Štefanec stal jedným z lídrov KDH. Do europarlamentu sa pretlačil na krídlach SDKÚ, ale keď bolo treba, okamžite zradil. A šup do KDH. To viete, Ivko sa o seba vie postarať. A opäť sa hrnuli peniažky. 10 až 15 litrov mesačne za to, že si priebežne kopnete do Slovenska, aby ste sa zavďačili opozičnej KDH – pre Štefanca hotový raj.”

 
Protislovenský žoldnier

“Samozrejme, ďalej verne slúžil euro-atlantickým donorom. A keď bolo treba, kydal na Slovensko. Popri tom biznis s Taiwanom. Vrúcny vzťah ku Kosovu (!). Presadzovanie TTIP, ktorou chceli Spojené štáty kolonizovať Európu. Nemčúrovi Weberovi z EPP písal podklady, aby ten mohol hejtovať Slovensko. A tak ďalej. Toto je Štefanec v Európskom parlamente. Zlo. Banálne zlo.”
Blaha tvrdí, Štefanec stál pri každom “svinstve,” ktoré sa upieklo v Bruseli či Washingtone. “Už nie súdruh. Už verný dzurindovský neoliberál. Pardon, už nie dzurindovec. Už veľký kresťanský demokrat. A najnovšie – hlinovec.”
Keď sa KDH zmocnil Hlina, Štefanec sa na rozdiel od mnohých iných autentických kresťanských demokratov nepostavil proti. “Okamžite zabudol na to, že Hlina bol pre neho vždy len parlamentný šašo. Tak ako pre každého. Ivko opäť raz vycítil, čo je prednejšie – kariéra. A tak s Lojzíkom vytvorili spojenectvo. Však nové eurovoľby sa blížia a Ivko potrebuje byť na kandidátke. Je jedno na akej. A tak Lojzík už neni šašo. Lojzík je vlastne nový Adenauer.”
“A keď bude treba, Ivko zasa zradí. A nájde si inú stranu. Tak fungujú parazity v celej prírode. A Ivko je typický parazit. Všimnite si, že veľmi podobne funguje aj druhá pijavica z SDKÚ – naša milovaná Palmička utáraná. Mirko Beblavý. Matička strana ich dobre vychovala. Vycucať, zahodiť, zmeniť hostiteľa. SDKÚ je stále medzi nami – v mentálnej výbave všetkých pravicových oportunistov.”
Život Ivana Štefanca je podľa Blahu z morálneho hľadiska mimoriadne odpudivým príbehom kariérizmu, podlosti a zrady. “Keby žil v 19. storočí, mohol by predlohou pre Dostojevského Zápisky z podzemia. To, že dnes nehanebne útočí na Slovensko, nie je pre tohto pána nič výnimočné – on toto robí celý život.”
“Ivko sa nikdy nestratí. Veselo prevracia kabáty a slúži tým, ktorí ubližujú Slovensku. Lebo nemá problém zradiť a neštíti sa ničoho. Zradil socializmus, zradil Slovensko, zradil SDKÚ, zradil KDH a raz zradí aj Hlinu. Lebo na tom stojí jeho kariéra. Na zrade. A on je nezničiteľný. Ako taký šváb. Ivko sa od koryta nenechá vyhnať. On prežije všetko.”
 
KDH, Spamätaj sa!
“A takíto ľudia dnes reprezentujú KDH. Nie Čarnogurský, ktorý si v živote za svoj názor čo-to vytrpel. Nie Mikloško, ktorý počas bývalého režimu išiel s kožou na trh. Ale Štefanec, poslušný súdruh, ktorý celý život iba prevracal kabáty.”
Blaha na záver dodáva, že toto je europoslanec Ivan Štefanec. “Už viete, prečo sa za neho všetci hanbíme? Už viete, prečo je taký nebezpečný pre Slovensko? Už viete, čo je to za zradcu? Ak toto ľudia opäť zvolia do Európskeho parlamentu, bude ďalej ubližovať Slovensku. A to by si mali uvedomiť aj v KDH. Ak tam ešte majú nejakých vlastencov. Skrátim to dvoch viet: Štefanec je zlý človek. Nebuď ako Štefanec.”

 

 
 
Príspevok MR. Kokakola, Goriliačik – ďalší politik kritizuje Štefanca za jeho protislovenský postoj zobrazený najskôr Hlavné správy.