Bad Mitterndorf 25. augusta 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)
 
Istý cestujúci v rakúskom Štajersku si sebou vo vlaku chcel previezť aj koňa, no sprievodcovia súprav rakúskych železníc ÖBB mu to nedovolili

Muž chcel v Štajersku cestovať spolu s koňom, no nepodarilo sa

Rakúsky server OÖ Nachrichten píše, ako majiteľ koňa Benni sa počas víkendu pokúsil cestovať vlakom spolu so svojou kobylou menom Frieda z Bad Mitterndorfu do stanice Attnang-Puchheim.
Na prvýkrát mu nebolo dovolené ani vstúpiť do vlaku a sprievodca regionálnej linky REX  3415 mu odkázal, nech tú trasu prejde samozrejme na koni. Muž však zostal na nástupišti a čakal na nasledujúci vlak. Do linky Cityjet sa mu už akosi podarilo dostať, ale sprievodca nástojil, aby vystúpili, lebo inak sa vlak nepohne.
Počas týchto peripetií sa muž s koňom stal vďačným objektom pre okolitých cestujúcich a ich fotografie boli publikované na Twitteri. Nechýbalo ani video.
Rakúske železnice odmietli prepraviť koňa z dôvodu, že sú zodpovední za bezpečnosť všetkých cestujúcich a kone môžu byť nebezpečné, napríklad pri náhlom brzdení. Podľa predpisov ÖBB môžu byť len malé a neškodné zvieratá prepravované bezplatne, aj to len v uzavretých a bezpečných klietkach. Pes potrebuje košík a vodítko a majiteľ mu musí kúpiť lístok, vodiaci pes cestuje zadarmo.
 

 
 
Príspevok Môže vlakom cestovať aj kôň? V Rakúsku to vyskúšali zobrazený najskôr Hlavné správy.