MOV zakázal športovcom z Ruska na zimných hrách nosiť oblečenie v národných farbách

21. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Lee Jin-Man)

Ruskí športovci, ktorí sa zúčastnia zimných olympijských hier pod vlajkou Olympijského výboru, boli upozornení, aby nekopírovali vlajku a farby Ruskej federácie na svojom športovom oblečení. Píše portál BBC.
Ilustračné foto

“Jednotlivé položky športového odevu by nemali vytvoriť trikolóru,” hovorí jedno z 13 ustanovení Medzinárodného olympijského výboru (MOV).
Ani ruský štátny znak nie je povolený na súpravách. Štátne symboly tejto krajiny má nahradiť neutrálne logo, ktoré MOV nedávno predstavila:
Neutrálne označenie pre ruských športovcov na ZOH 2018
Rusko je takto suspendované po obvineniach zo systematického dopingu na ZOH 2014 v Soči. Krajine tiež predtým nepovolili vyslať plný tím na letnú Olympiádu 2016 v Riu, kvôli realizácii štátom podporovaného režimu, ktorý zahŕňal nepovolené lieky a úpravu vzoriek moču.
Jednotliví športovci môžu stále súťažiť, ak spĺňajú antidopingové kritériá.
MOV stanovuje, že súprava športovcov môže obsahovať iba slová “olympijský športovec z Ruska” alebo “OAR”, zatiaľ čo oblečenie ostatných členov výpravy môže obsahovať len “OAR”.
Oblečenie nemôže pozostávať zo všetkých troch farieb ruskej vlajky, a takisto červená a modrá sa nemôžu zhodovať s odtieňom používaným na vlajke – MOV naznačuje, že k dispozícii “sú tmavšie farby”.
Zimné hry v roku 2018, ktoré sa budú konať v Pyeongchangu v Južnej Kórei, sa začnú 9. februára.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)