Manchester 19. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dave Thompson)
 
Portugalský futbalový tréner Jose Mourinho v stredu po prvý raz prehovoril o svojom konci v anglickom klube Manchester United. Päťdesiatpäťročný kouč uviedol, že rešpektuje budúcnosť bez Manchestru United, tak ako klub rozhodol o budúcnosti Manchestru bez Mourinha

Na snímke Jose Mourinho

Mourinho skončil na pozícii trénera v utorok, dva dni po prehre United v ligovom derby s FC Liverpool 1:3. “Nemyslím si, že to, čo som urobil, keď som odišiel z Chelsea, je to isté ako to, čo urobím teraz,” povedal Mourinho pre Sky Sports News. “Nebudem hovoriť o ničom, čo sa stalo v klube. Budem spomínať len na to dobré. Budúcnosť Manchestru United bude bezo mňa, ja mám budúcnosť bez Manchestru United. Prečo by som sa mal s vami podeliť o svoje pocity?,” dodal.
Na miesto Mourinha klub dočasne dosadil bývalého útočníka tímu Oleho Gunnara Solskjaera. “Vždy som bol veľmi kritický voči trénerom, ktorí opustili kluby a potom hovorili o podrobnostiach. Takýto ja nie som. Dúfam, že to médiá budú rešpektovať. Myslím si, že pokiaľ sa nevrátim k futbalu, mám právo žiť svoj normálny život,” dodal Mourinho.
 
Príspevok Mourinho po odchode z Manchestru skúpy na slovo: “Nepoviem, čo sa stalo” zobrazený najskôr Hlavné správy.