Smrť 38-ročného muža zo Seliec si vyžiadala nedeľná (12.8.) dopravná nehoda pri Kremnici, pri ktorej sa zrazil motocykel s osobným motorovým vozidlom. Foto: TASR – KR PZ v Banskej Bystrici

Kremnica 13. augusta (TASR) – Smrť 38-ročného muža zo Seliec si vyžiadala nedeľná (12.8.) dopravná nehoda pri Kremnici, pri ktorej sa zrazil motocykel s osobným motorovým vozidlom. Podľa Márie Faltániovej z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici ide už o štvrtú obeť pri dopravných nehodách za jeden týždeň v Banskobystrickom kraji.

Nehoda sa stala tak, že motocyklista počas prejazdu pravotočivou zákrutou prešiel do protismeru, kde čelne narazil do protiidúceho vozidla, ktoré viedla 20-ročná vodička z okresu Martin. „Pri dopravnej nehode motocyklista utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodička bola na mieste jednorázovo ošetrená,“ uviedla Faltániová.

U vodičky alkohol zistený nebol, prípadná prítomnosť alkoholu u motocyklistu bude skúmaná počas nariadenej súdnej pitvy. Na vozidlách vznikla škoda odhadnutá na 15.000 eur. „Polícia v Žiari nad Hronom začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ dodala s tým, že nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR