Bratislava 26. septembra 2019 (HSP/Foto: RCVK)

V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave sa 19. septembra uskutočnilo stretnutie rakúskych, ruských a slovenských literátov, autorov spoločného literárneho zborníka s názvom Ľudskosť prekonáva hranice, ktorý vyšiel v nemčine a ruštine

Vydanie takéhoto zborníka bolo myšlienkou tak ruskej, ako aj rakúskej strany zastúpenej v osobe Erwina Matla – vedúceho Literárneho krúžku spisovateľov v Hainburgu. Krúžok pôsobí už 25 rokov a úzko spolupracuje s ruskými a slovenskými spisovateľmi a prekladateľmi.

Prítomných privítal Erwin Matl, tiež spisovateľka a členka Slovenskej akadémie vied prof. Mária Bátorová, DrSc. a jeden zo spoluautorov zborníka, člen Zväzu spisovateľov Jekaterinburgu  Vadim Osipov. V mene RCVK sa hosťom prihovorila Tatiana Dronská, ktorá prítomných poinformovala o hlavných smeroch činnosti centra.

Stretnutie sa nieslo v priateľskej a tvorivej atmosfére. Účastníci podujatia si určili základné smerovanie ďalšej spoločnej spolupráce medzi rakúskou, slovenskou a ruskou stranou a dohodli sa na spoločných budúcoročných projektoch, ktoré sa budú realizovať aj na pôde Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj