Bratislava 22. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Ako veľký krok nazvali predstavitelia Mosta-Híd prvý rok v koalícii so Smerom-SD a SNS. Strana v tejto súvislosti médiám zaslala odpočet splnených priorít.

V rámci prvého piliera spomína prijatie protischránkového zákona, zmeny vo výberových konaniach na sudcov, zavedenie elektronického platobného rozkazu, novelu exekučného poriadku či postihovanie extrémizmu.

Na snímke zľava podpredseda strany Most-Híd a splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz ,podpredseda strany a štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ivan Švejna, predseda Most-Híd Béla Bugár, podpredsedníčka strany a ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská, podpredseda strany a minister životného prostredia SR László Sólymos a člen predsedníctva Most-Híd a minister dopravy Árpád Érsek

Druhý pilier splnených priorít tvoria akčné plány pre menej rozvinuté regióny, výstavba R7, urýchlenie výstavby diaľnic a rýchlostných ciest či pomoc pre živnostníkov. Do tretieho piliera Most-Híd zahrnul záchranu málotriedok, oživenie rómskych občianskych hliadok, pripravovaný Fond na podporu kultúry menšín či predložené zákony týkajúce sa používania menšinových jazykov na súdoch.

Líder Mosta-Híd Béla Bugár nedávno vyhlásil, že rozhodnutie jeho strany ísť do vládnej koalície so Smerom-SD a SNS bol správny krok. “Som presvedčený, že to bol jediný možný krok pre dosiahnutie stability a možnosti napredovania pre celú krajinu. Určitým spôsobom sme robili ‘obetu’ v prospech Slovenska,” povedal Bugár s tým, že ďalšou možnosťou boli už len predčasné voľby, čo by pre Slovensko nebolo dobré.

Byť v opozícii je dnes podľa neho veľmi jednoduché. Ako tvrdí, opozičným predstaviteľom stačí, že všetkých obviňujú a vynášajú súdy bez dôkazov. S politikou súčasnej opozície preto Most-Híd nesúhlasí. Bugár zdôraznil, že pre jeho stranu je podstatné prinášať riešenia pre právny štát, rozvoj regiónov a ochranu práv menšín.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.