Bratislava 22. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Koaličná strana Most-Híd víta, že sa do parlamentu v Česku dostali KDU-ČSL a TOP 09.
Do Poslaneckej snemovne parlamentu Českej republiky sa podľa lídra Mosta-Híd Bélu Bugára prebojovali po neľahkom zápase s populistami a antisystémovými zoskupeniami. “Bude ich čakať veľa práce pri obhajovaní ďalšieho proeurópskeho smerovania Česka. K tejto práci im želám veľa úspechov,” napísal prostredníctvom sociálnej siete.
Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Víťazom volieb do Poslaneckej snemovne parlamentu Českej republiky sa v sobotu (21.10.) stalo hnutie ANO so ziskom 29,64 percenta odovzdaných hlasov. Do 200-člennej dolnej komory parlamentu zasadne celkovo deväť politických subjektov – okrem ANO aj ODS (11,32 percenta), Piráti (10,79 percenta), SPD (10,64 percenta), KSČM (7,76 percenta), ČSSD (7,27 percenta), KDU-ČSL (5,80 percenta), TOP 09 (5,31 percenta) a STAN (5,18 percenta). Volebná účasť dosiahla 60,84 percenta.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.