Bratislava 19. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Predsedníctvo Mosta-Híd rozhoduje o nomináciách do novej vlády, ktorú má viesť Peter Pellegrini (Smer-SD). Strane patria rezorty spravodlivosti, životného prostredia a dopravy.

Na snímke bývala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská prichádza prichádza do centrály Most – Híd, pred rokovaním predsedníctva strany o nástupcovi za seba, kedže už Lucia Žitňanská nebude pokračovať v novej vláde na poste ministerky spravodlivosti. Nahradiť by ju mal súčasný predseda klubu Mosta-Híd Gábor Gál

Jediná zmena by mala nastať na ministerstve spravodlivosti. Lucia Žitňanská už v novej vláde nechce byť, nahradiť by ju mal doterajší predseda poslaneckého klubu Gábor Gál. László Sólymos by mal zostať šéfom envirorezortu a dopravu by mal ďalej riadiť Árpád Érsek.
Žitňanská ani Érsek sa pred rokovaním predsedníctva nevyjadrovali. Sólymos naznačil, že Gálova nominácia by mala byť jedinou zmenou v novej vláde. “Ale rozhodne predsedníctvo,” doplnil.
Po rokovaní predsedníctva by sa mali predstavitelia strany stretnúť s budúcim premiérom Pellegrinim. Ten je poverený zostavovaním vlády a nominácie by mal prezidentovi Andrejovi Kiskovi oznámiť v pondelok alebo utorok (20.3.). O dôvere novej vláde by mohol parlament rokovať už v stredu (21.3.).
 
Príspevok Most-Híd rozhoduje o nomináciách na ministrov, zmena by mala byť len v justícii zobrazený najskôr Hlavné správy.