Krems 16. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Darko Bandic)

Štúdia, ktorú realizovala Donau-Universität v rakúskom meste Krems, zistila medzi migrantmi z moslimských krajín, že väčšina z nich nesúhlasí s vytváraním vtipov o ich náboženstve a mali by sa dokonca aj zakázať
Ilustračné foto

Podľa prieskumu medzi somálskymi, čečenskými či iránskymi migrantmi až 60% v priemere by bolo za zakázanie vtipov o islame a štvrtina tvrdí, že islam by mal ovplyvniť zákony krajiny.
Tí, ktorí sú proti vtipom o islame, sú v zastúpení 70% Somálčania a len 14% Iránčania. Za zákony ovplyvnené islamom sú znova najviac Somálčania, a to až do 72%.
Britské noviny Express pripomínajú, že tento rok Rakúsko schválilo rad opatrení zameraných na integráciu migrantov, vrátane zákazu burky a zavedenie povinných jazykových hodín nemčiny, ktoré vstúpia do platnosti od októbra.
Nová štúdia tiež znepokojujúco zistila, že 62% Sýrčanov, 55% Afgancov a 47% Somálčanov je nepriateľsky namierených proti Židom. Takéto prejavy v posledných rokoch vzrástli v Rakúsku, v Nemecku a vo Francúzsku.
K tomuto prieskumu sa vyjadril aj minister zahraničných vecí Sebastian Kurz, podľa ktorého štúdia posilnila jeho tvrdé stanovisko k islamu, a tak bude pokračovať v presadzovaní menšieho prisťahovalectva z menej rozvinutých krajín. Bude usilovať o reformu alebo zrušenie islamských materských škôl a ďalších inštitúcií, o ktorých veril, že vytvárajú paralelné spoločnosti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.