Moslim bol zlynčovaný na smrť za porážku kráv

Amgara 22. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Kerstin Joensson))
 

Moslim bol v Indii rozzúreným davom dedinčanov ubitý za údajnú porážku dobytka, čo je zločin, ktorý sa v Indii trestá podľa miestnych zákonov.

Ilustračné foto

Táto hrozná udalosť sa prihodila v dedine Amgara v takzvanom „Srdci Indie” — uprostred Madhjapradéša. Podľa miestnych médií sa táto udalosť prihodila vo štvrtok večer.
Dedinčania si údajne všimli dvojicu mužov so zvieraťom poblíž lomu, neskôr boli muži v správach identifikovaní jako Riyaz Khan a Shakeel Maqbool.
Protichodné správy uvádzajú, že údajným zvieraťom bola buď krava, alebo býk, ale zabitie jedného z nich je aj tak považované za trestný čin podľa štátnych zákonov. Madhjapradéš zakazuje porážku kráv, teliat, býkov a byvolích teliat. Miestni obyvatelia sa však zjavne rozhodli vziať veci do vlastných rúk a mužov lynčovali.
„Dedinčania videli ako Khan a Maqbool zabíjajú býky, rozhnevaní dedinčania sa rozhodli dvojicu napadnúť,” uviedol miestny policajný úradník Rajendra Pathak, ktorého citovalo vydanie Indian Express.
Obaja muži boli dedinčanmi brutálne lynčovaní, 45 ročný Riyaz neskôr podľahol svojim zraneniam v miestnej nemocnici. Maqbool bol premiestnený do rovnakej nemocnice v kritickom stave. Polícia, ktorá dorazila na miesto zločinu, našla zabitý dobytok a mäso dvoch ďalších zvierat zabalených v mechoch, povedal vysoký policajný dôstojník Rajesh Hingankar, ako cituje NDTV.
Najmenej štyria muži boli zatknutí po akte lynčovania. Miestne úrady tiež podali sťažnosť proti Khanovi a Maqboolovi a obvinili ich z porážky dobytka, čo je trestný čin v niekoľkých indických štátoch, vrátane Madhjapradéš. Štát nedávno predĺžil trest za porážku kráv na sedem rokov a pokutu až na 5 000 indických rupií (73 dolárov).
„Na základe prvej informačnej správy, ktorú poskytol dedinčan, bude Shakeel Maqbool zatknutý potom, čo bude prepustený z nemocnice,” dodal Hingankar. Maqbool údajne popiera všetky obvinenia.
India nedávno zaznamenala vzostup tzv. kravských ochrancov, ktorí útočia na farmárov a násilne zabraňujú porážke dobytka. V lete 2017 bol moslimský mladík údajne ubodaný k smrti za prepravu hovädzieho mäsa. V inom prípade bol tiež zavraždený farmár, ktorý prevážal kravy cez cestu.
 

Príspevok Moslim bol zlynčovaný na smrť za porážku kráv zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)