Moskva 14. júna 2018 (HSP/RT/Foto:TASR-Dmitri Lovetsky)
 
Do ruskej metropoly pricestovali tisíce futbalových fanúšikov, ktorí rozžiarili ulice pred otvorením Svetového šampionátu FIFA pre rok 2018.

Ilustračné foto.

Turnaj dnes 14. júna otvorí súboj domáceho ruského tímu proti Saudskej Arábii na Lužniki Stadium v Moskve, čím odštartuje mesiac trvajúci futbalový festival za účasti 32 krajín.
Otvárací ceremoniál sa bude konať pred zápasom a bude demonštráciou ruskej histórie a kultúry. Účasť prisľúbilo viac ako 20 hláv štátov, spolu s mnohými ďalšími politikmi a futbalovými legendami.
Pred výkopom prvého zápasu zaplavili ulice viacerých ruských miest tisíce fanúšikov. Najmä ulice Moskvy sa zaplnili desiatkami farieb a tónov, keďže fanúšikovia viacerých tímov už v uliciach začínajú spievať obľúbené chorály.
 
Mourinho odhaduje, že vo finále sa stretnú rivali Ronaldo a Messi
Exkluzívny futbalový expert pre Russia Today portugalský tréner Jose Mourinho predikuje, že turnaj v Rusku bude mať ohromujúce vyvrcholenie v podobe finálového duelu Messiho Argentíny a Portugalska s hviezdnym Cristianom Ronaldom
Portugalský manažér sa domnieva, že finále Svetového šampionátu v Moskve 15. júla bude za účasti oboch súčasných najúspešnejších futbalistov
Mourinho pre RT poskytol predpovede pre celý turnaj – od víťazov v skupinách až cez vyraďovaciu fázu.
Prvý semifinálový duel sa podľa neho odohrá medzi Portugalskom a Brazílii, Mourinho si myslí, že Ronaldo a spol. vyradia päťnásobných majstrov sveta s Neymarom v zostave, aby napokon vo finále vyhrali nad Argentínou. Tréner Manchestru United verí, že Argentínci si zabezpečia miesto vo finále tým, že prekonajú úradujúcich šampiónov z Nemecka v druhom semifinále.
 

 

 

 

 

 
Príspevok Moskvu čaká výkop prvého zápasu Majstrovstiev sveta, portugalská hviezda predpovedá finále Ronaldo vs. Messi zobrazený najskôr Hlavné správy.