Moskva 31. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 

Uzavretie vojenských základní na Kube a vo Vietname neovplyvnilo informovanosť Moskvy o plánoch západných vojakov voči Rusku, oznámil ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Na snímke Sergej Lavrov

„Naše zaistenie informácií o tom, aké plány ponúkajú voči Rusku vojaci USA a ďalších krajín, zaistenie takých informácií máme garantované,” oznámil minister na celoruskom mládežníckom vzdelávacom fóre Územie zmyslov na Kljazme pri odpovedi na otázku, ako sa na ruskej bezpečnosti odrazilo rozhodnutie o uzavretí vojenských základní na Kube a vo Vietname.
Podľa neho rozhodnutie ohľadne základní bolo prijaté v určitom historickom období na základe analýzy, ktorú v tej dobe urobilo ruské vedenie ohľadne faktorov, ktoré ovplyvňujú bezpečnosť RF.
Sovietske (ruské) vojenské základne sa na Kube a vo Vietname nachádzali do roku 2002. V Cam Ranhu vo Vietname bola základňa vojenského námorníctva, v Lourdesu na Kube bolo rádioelektronické centrum, ktoré bolo hlavným sovietskym a neskôr dôležitým ruským zahraničným centrom rádioelektronickej rozviedky.
 

Príspevok Moskva vie o plánoch Západu voči Rusku, oznámil Lavrov zobrazený najskôr Hlavné správy.